Shimizu S-PulseMbrojtës
Park Seung-wook
- Numri i fanellës
- 14
Mbrojtës
Foto: API-Football · Burimet: API-Football
Sezoni 2027J1 League
7Ndeshje4 herë titullar
394Minuta
0Gola
0Asiste
1Të verdhë
0Të kuq
10 ndeshjet e fundit
Vlerësimi mesatar5.95
Gola + asiste0
Minuta për ndeshje59
Gola + asiste për 90 min0.00
Numrat nga 51 ndeshje në arkivin tonë.
FormaVlerësimi dhe rezultati i 10 ndeshjeve të fundit
5.7H06.06.26 · Yokohama F. Marinos 3 - 0 Shimizu S-Pulse · Vlerësimi 5.76.0F08.08.26 · Nagoya Grampus Eight 0 - 1 Shimizu S-Pulse · Vlerësimi 6.05.9H15.08.26 · Shimizu S-Pulse 0 - 1 Yokohama F. Marinos · Vlerësimi 5.96.4H22.08.26 · Cerezo Osaka 1 - 0 Shimizu S-Pulse · Vlerësimi 6.46.1H29.08.26 · Shimizu S-Pulse 0 - 1 Kashiwa Reysol · Vlerësimi 6.15.6H06.09.26 · Kawasaki Frontale 3 - 1 Shimizu S-Pulse · Vlerësimi 5.6–F12.09.26 · Shimizu S-Pulse 1 - 0 Avispa Fukuoka–B17.10.26 · Shimizu S-Pulse 2 - 2 Gamba Osaka6.1H24.10.26 · Sanfrecce Hiroshima 4 - 0 Shimizu S-Pulse · Vlerësimi 6.15.8H31.10.26 · Kyoto Sanga FC 2 - 0 Shimizu S-Pulse · Vlerësimi 5.8
Ecuria e vlerësimit12 ndeshjet e fundit me vlerësim
Profili për 90 minuta20 ndeshje · 1354 min
| Profili për 90 minuta | |
|---|---|
| Gjuajtje | 1.80 |
| Driblime | 1.00 |
| Saktësi pasimi | 76% |
| Dyluftime | 62% |
| Rikthime topi | 5.20 |
Ndeshjet e fundit
- J1 LeagueKyoto Sanga FC2Shimizu S-Pulse076' Nga stoli5.8
- J1 LeagueSanfrecce Hiroshima4Shimizu S-Pulse090' Titullar6.1
- J.LeagueShimizu S-Pulse2Gamba Osaka21' Nga stoli
- J.LeagueShimizu S-Pulse1Avispa Fukuoka01' Nga stoli
- J.LeagueKawasaki Frontale3Shimizu S-Pulse146' Nga stoli5.6
- J.LeagueShimizu S-Pulse0Kashiwa Reysol190' Titullar6.1
- J.LeagueCerezo Osaka1Shimizu S-Pulse076' Titullar6.4
- J.LeagueShimizu S-Pulse0Yokohama F. Marinos190' Titullar5.9
- J.LeagueNagoya Grampus Eight0Shimizu S-Pulse1Të verdhë 190' Titullar6.0
- J.LeagueYokohama F. Marinos3Shimizu S-Pulse030' Nga stoli5.7
- J.LeagueShimizu S-Pulse1V-Varen Nagasaki283' Titullar5.9
- J.LeagueShimizu S-Pulse0Nagoya Grampus Eight290' Titullar6.0
Gola dhe asiste për sezon
- Gola
- Asiste
Minutat e luajtura20 ndeshjet e fundit
- Titullar
- Nga stoli
Statistika të hollësishme20 ndeshje · 1354 min
Sulmi
- Goditje (në portë)61.80 për 90
- Driblime të suksesshme3 / 3
Pasimet
- Pasime kyçe3
- Saktësia e pasimeve76%641 pasime
Mbrojtja dhe duelet
- Ndërhyrje · prerje20 · 17
- Duele të fituara44 / 71
- Faulle të fituara3
Statistikat e karrierës
| Sezoni | Kampionati · Ekipi | Ndeshje | Gola | Asiste | Minuta | Të verdhë | Të kuq |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2027 | J1 LeagueShimizu S-Pulse | 7 | 0 | 0 | 394 | 1 | 0 |
| 2026 | J1 LeagueShimizu S-Pulse | 11 | 0 | 0 | 780 | 1 | 0 |
| 2025 | AFC Champions League Two, Group GPohang Steelers | 2 | 0 | 0 | 180 | 1 | 0 |
| K-League 1Gimcheon Sangmu FC | 3 | 0 | 0 | 270 | 0 | 0 | |
| K-League 1Pohang Steelers | 14 | 0 | 0 | 1182 | 2 | 0 | |
| 2024 | K-League 1Gimcheon Sangmu FC | 12 | 0 | 1 | 978 | 0 | 0 |
| Gjithsej | 49 | 0 | 1 | 3784 | 5 | 0 | |
Klubet
- Shimizu S-PulseAktual#14
- Gimcheon Sangmu FCAktual#25
- Pohang SteelersAktual#14
