Gwangju FCMesfushor
Yu Je-ho
- Numri i fanellës
- 14
Mesfushor
Foto: API-Football · Burimet: API-Football
Sezoni 2026K-League 1
13Ndeshje12 herë titullar
903Minuta
0Gola
0Asiste
3Të verdhë
0Të kuq
10 ndeshjet e fundit
Vlerësimi mesatar6.01
Gola + asiste0
Minuta për ndeshje70
Gola + asiste për 90 min0.00
Numrat nga 31 ndeshje në arkivin tonë.
FormaVlerësimi dhe rezultati i 10 ndeshjeve të fundit
–H16.05.26 · Incheon United FC 4 - 0 Gwangju FC6.4H11.07.26 · Gwangju FC 0 - 3 Pohang Steelers · Vlerësimi 6.46.2B26.08.26 · Gangwon FC 2 - 2 Gwangju FC · Vlerësimi 6.26.4B06.09.26 · Gimcheon Sangmu FC 2 - 2 Gwangju FC · Vlerësimi 6.45.4H09.09.26 · Gwangju FC 0 - 1 Jeju United FC · Vlerësimi 5.45.8B13.09.26 · Gwangju FC 1 - 1 FC Anyang · Vlerësimi 5.86.5B20.09.26 · Jeonbuk Motors 2 - 2 Gwangju FC · Vlerësimi 6.56.1F11.10.26 · Gwangju FC 4 - 3 Ulsan Hyundai FC · Vlerësimi 6.15.3H18.10.26 · Daejeon Citizen FC 3 - 2 Gwangju FC · Vlerësimi 5.36.0B31.10.26 · Gwangju FC 1 - 1 Gimcheon Sangmu FC · Vlerësimi 6.0
Ecuria e vlerësimit12 ndeshjet e fundit me vlerësim
Profili për 90 minuta15 ndeshje · 1082 min
| Profili për 90 minuta | |
|---|---|
| Gjuajtje | 0.30 |
| Pasime kyçe | 0.00 |
| Driblime | 0.59 |
| Saktësi pasimi | 87% |
| Dyluftime | 47% |
| Rikthime topi | 1.41 |
| Faulle të fituara | 1.12 |
Ndeshjet e fundit
- K-League 1Gwangju FC1Gimcheon Sangmu FC190' Titullar6.0
- K-League 1Daejeon Citizen FC3Gwangju FC2Të verdhë 145' Titullar5.3
- K-League 1Gwangju FC4Ulsan Hyundai FC390' Titullar6.1
- K-League 1Jeonbuk Motors2Gwangju FC290' Titullar6.5
- K-League 1Gwangju FC1FC Anyang1Të verdhë 145' Titullar5.8
- K-League 1Gwangju FC0Jeju United FC1Të verdhë 190' Titullar5.4
- K-League 1Gimcheon Sangmu FC2Gwangju FC260' Titullar6.4
- K-League 1Gangwon FC2Gwangju FC290' Titullar6.2
- K-League 1Gwangju FC0Pohang Steelers390' Titullar6.4
- K-League 1Incheon United FC4Gwangju FC011' Nga stoli
- K-League 1Gwangju FC0Bucheon FC 1995122' Titullar6.1
- K-League 1Gangwon FC3Gwangju FC090' Titullar6.9
Gola dhe asiste për sezon
- Gola
- Asiste
Minutat e luajtura20 ndeshjet e fundit
- Titullar
- Nga stoli
Statistika të hollësishme15 ndeshje · 1082 min
Sulmi
- Goditje (në portë)2 (0)0.30 për 90
- Driblime të suksesshme4 / 9
Pasimet
- Pasime kyçe00.00 për 90
- Saktësia e pasimeve87%391 pasime
Mbrojtja dhe duelet
- Ndërhyrje · prerje6 · 5
- Duele të fituara29 / 62
- Faulle të fituara131.12 për 90
Statistikat e karrierës
| Sezoni | Kampionati · Ekipi | Ndeshje | Gola | Asiste | Minuta | Të verdhë | Të kuq |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | K-League 1Gwangju FC | 13 | 0 | 0 | 903 | 3 | 0 |
| 2025 | K-League 1Gwangju FC | 11 | 0 | 0 | 581 | 1 | 0 |
| 2024 | AFC Champions League Two, Group GJeonbuk Motors | 5 | 1 | 0 | 321 | 0 | 0 |
| K-League 1Jeonbuk Motors | 2 | 0 | 0 | 63 | 1 | 0 | |
| Gjithsej | 31 | 1 | 0 | 1868 | 5 | 0 | |
Klubet
- Gwangju FCAktual#14
- Jeonbuk MotorsAktual#81
