FC BaselMbrojtës
K. Tsunemoto
- Numri i fanellës
- 6
Mbrojtës
Foto: API-Football · Burimet: API-Football
Sezoni 2026Super League
10Ndeshje9 herë titullar
818Minuta
0Gola
0Asiste
0Të verdhë
0Të kuq
10 ndeshjet e fundit
Vlerësimi mesatar7.03
Gola + asiste0
Minuta për ndeshje82
Gola + asiste për 90 min0.00
Numrat nga 73 ndeshje në arkivin tonë.
FormaVlerësimi dhe rezultati i 10 ndeshjeve të fundit
7.1F25.07.26 · Servette FC 0 - 1 FC Basel · Vlerësimi 7.16.7H01.08.26 · FC Basel 0 - 1 FC Lausanne Sport · Vlerësimi 6.77.4F09.08.26 · FC Basel 4 - 2 FC Thun 1898 · Vlerësimi 7.48.0F22.08.26 · FC Zurich 1 - 2 FC Basel · Vlerësimi 8.07.3B29.08.26 · BSC Young Boys 3 - 3 FC Basel · Vlerësimi 7.36.9H03.09.26 · FC Basel 1 - 2 FC Sion · Vlerësimi 6.96.6H06.09.26 · FC Basel 1 - 3 FC Lugano · Vlerësimi 6.67.9F13.09.26 · FC Luzern 2 - 4 FC Basel · Vlerësimi 7.95.9H20.09.26 · FC Basel 1 - 3 FC St. Gallen · Vlerësimi 5.96.5H11.10.26 · FC Vaduz 3 - 0 FC Basel · Vlerësimi 6.5
Ecuria e vlerësimit12 ndeshjet e fundit me vlerësim
Profili për 90 minuta26 ndeshje · 1814 min
| Profili për 90 minuta | |
|---|---|
| Gjuajtje | 1.56 |
| Pasime kyçe | 1.58 |
| Driblime | 1.35 |
| Saktësi pasimi | 86% |
| Dyluftime | 64% |
| Rikthime topi | 5.42 |
| Faulle të fituara | 2.11 |
Ndeshjet e fundit
- Super LeagueFC Vaduz3FC Basel019' Nga stoli6.5
- Super LeagueFC Basel1FC St. Gallen381' Titullar5.9
- Super LeagueFC Luzern2FC Basel490' Titullar7.9
- Super LeagueFC Basel1FC Lugano390' Titullar6.6
- Super LeagueFC Basel1FC Sion290' Titullar6.9
- Super LeagueBSC Young Boys3FC Basel390' Titullar7.3
- Super LeagueFC Zurich1FC Basel288' Titullar8.0
- Super LeagueFC Basel4FC Thun 1898290' Titullar7.4
- Super LeagueFC Basel0FC Lausanne Sport190' Titullar6.7
- Super LeagueServette FC0FC Basel190' Titullar7.1
- Super LeagueFC Lugano4FC Basel045' Nga stoli6.9
- Super LeagueFC Basel1FC St. Gallen381' Titullar6.5
Gola dhe asiste për sezon
- Gola
- Asiste
Minutat e luajtura20 ndeshjet e fundit
- Titullar
- Nga stoli
Statistika të hollësishme26 ndeshje · 1814 min
Sulmi
- Goditje (në portë)8 (5)1.56 për 90
- Driblime të suksesshme10 / 22
Pasimet
- Pasime kyçe171.58 për 90
- Saktësia e pasimeve86%1012 pasime
Mbrojtja dhe duelet
- Ndërhyrje · prerje59 · 36
- Duele të fituara123 / 193
- Faulle të fituara262.11 për 90
Statistikat e karrierës
| Sezoni | Kampionati · Ekipi | Ndeshje | Gola | Asiste | Minuta | Të verdhë | Të kuq |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Super LeagueFC Basel | 10 | 0 | 0 | 818 | 0 | 0 |
| 2025 | Super LeagueFC Basel | 20 | 1 | 1 | 1312 | 2 | 0 |
| UEFA Champions LeagueFC Basel | 2 | 0 | 0 | 180 | 1 | 0 | |
| UEFA Europa LeagueFC Basel | 3 | 0 | 0 | 227 | 1 | 0 | |
| 2024 | Super LeagueServette FC | 36 | 1 | 3 | 3145 | 3 | 0 |
| UEFA Conference LeagueServette FC | 2 | 0 | 0 | 180 | 0 | 0 | |
| Gjithsej | 73 | 2 | 4 | 5862 | 7 | 0 | |
Klubet
- FC BaselAktual#6
- Servette FCAktual#3
