Stellenbosch FCMesfushor
Genino Palace
- Numri i fanellës
- 19
Mesfushor
Foto: API-Football · Burimet: API-Football
Sezoni 2026Premier League
7Ndeshje3 herë titullar
302Minuta
0Gola
0Asiste
1Të verdhë
0Të kuq
10 ndeshjet e fundit
Vlerësimi mesatar6.55
Gola + asiste0
Minuta për ndeshje55
Gola + asiste për 90 min0.00
Numrat nga 63 ndeshje në arkivin tonë.
FormaVlerësimi dhe rezultati i 10 ndeshjeve të fundit
6.4B08.05.26 · Durban City FC 0 - 0 Stellenbosch FC · Vlerësimi 6.47.3F16.05.26 · Stellenbosch FC 2 - 0 Orbit College FC · Vlerësimi 7.36.4B23.05.26 · Marumo Gallants FC 0 - 0 Stellenbosch FC · Vlerësimi 6.46.2H01.08.26 · Stellenbosch FC 0 - 1 AmaZulu FC · Vlerësimi 6.26.5B11.08.26 · Polokwane City 3 - 3 Stellenbosch FC · Vlerësimi 6.5–F14.08.26 · Stellenbosch FC 3 - 1 Marumo Gallants FC–F14.08.26 · Stellenbosch FC 3 - 1 Marumo Gallants FC6.3H26.08.26 · Lamontville Golden Arrows 1 - 0 Stellenbosch FC · Vlerësimi 6.36.7B01.09.26 · Durban City FC 0 - 0 Stellenbosch FC · Vlerësimi 6.76.6B11.09.26 · Stellenbosch FC 1 - 1 Sekhukhune United FC · Vlerësimi 6.6
Ecuria e vlerësimit12 ndeshjet e fundit me vlerësim
Profili për 90 minuta24 ndeshje · 1493 min
| Profili për 90 minuta | |
|---|---|
| Gjuajtje | 1.38 |
| Saktësi pasimi | 76% |
| Dyluftime | 53% |
| Rikthime topi | 4.57 |
| Faulle të fituara | 1.36 |
Ndeshjet e fundit
- Premier LeagueStellenbosch FC1Sekhukhune United FC190' Titullar6.6
- Premier LeagueDurban City FC0Stellenbosch FC0Të verdhë 190' Titullar6.7
- Premier LeagueLamontville Golden Arrows1Stellenbosch FC019' Nga stoli6.3
- Premier LeagueStellenbosch FC3Marumo Gallants FC11' Nga stoli
- Premier LeagueStellenbosch FC3Marumo Gallants FC11' Nga stoli
- Premier LeaguePolokwane City3Stellenbosch FC325' Nga stoli6.5
- Premier LeagueStellenbosch FC0AmaZulu FC176' Titullar6.2
- Premier LeagueMarumo Gallants FC0Stellenbosch FC067' Titullar6.4
- Premier LeagueStellenbosch FC2Orbit College FC090' Titullar7.3
- Premier LeagueDurban City FC0Stellenbosch FC090' Titullar6.4
- Premier LeagueStellenbosch FC0Orlando Pirates FC290' Titullar6.7
- Premier LeagueMamelodi Sundowns1Stellenbosch FC1Të verdhë 190' Titullar5.6
Gola dhe asiste për sezon
- Gola
- Asiste
Minutat e luajtura20 ndeshjet e fundit
- Titullar
- Nga stoli
Statistika të hollësishme24 ndeshje · 1493 min
Sulmi
- Goditje (në portë)9 (6)1.38 për 90
- Driblime të suksesshme4 / 11
Pasimet
- Pasime kyçe4
- Saktësia e pasimeve76%458 pasime
Mbrojtja dhe duelet
- Ndërhyrje · prerje33 · 26
- Duele të fituara83 / 156
- Faulle të fituara101.36 për 90
Statistikat e karrierës
| Sezoni | Kampionati · Ekipi | Ndeshje | Gola | Asiste | Minuta | Të verdhë | Të kuq |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Premier LeagueStellenbosch FC | 7 | 0 | 0 | 302 | 1 | 0 |
| 2025 | CAF Confederation CupStellenbosch FC | 4 | 0 | 0 | 313 | 0 | 0 |
| Premier LeagueStellenbosch FC | 17 | 3 | 0 | 1055 | 1 | 0 | |
| 2024 | CAF Confederation CupStellenbosch FC | 10 | 0 | 0 | 372 | 0 | 0 |
| Premier LeagueStellenbosch FC | 25 | 0 | 0 | 940 | 0 | 0 | |
| Gjithsej | 63 | 3 | 0 | 2982 | 2 | 0 | |
Klubet
- Stellenbosch FCAktual#19
