- Kombësia
- Belgium
- Mosha
- 24
- Gjatësia
- 182 cm
- Numri i fanellës
- 10
- Vendlindja
- Visé
Mesfushor
Foto: API-Football · Burimet: Wikidata (CC0), API-Football
Sezoni 2026Eerste Divisie · KNVB Beker
14Ndeshje14 herë titullar
1238Minuta
5Gola
1Asiste
1Të verdhë
0Të kuq
10 ndeshjet e fundit
Vlerësimi mesatar6.57
Gola + asiste3
Minuta për ndeshje87
Gola + asiste për 90 min0.31
Numrat nga 47 ndeshje në arkivin tonë.
FormaVlerësimi dhe rezultati i 10 ndeshjeve të fundit
7.3B06.09.26 · MVV Maastricht 1 - 1 Roda JC Kerkrade · Vlerësimi 7.36.4H11.09.26 · MVV Maastricht 0 - 4 Almere City FC · Vlerësimi 6.47.9H18.09.26 · Waalwijk 6 - 1 MVV Maastricht · Vlerësimi 7.97.3F26.09.26 · MVV Maastricht 2 - 0 Helmond Sport · Vlerësimi 7.35.7H03.10.26 · TOP Oss 4 - 1 MVV Maastricht · Vlerësimi 5.76.0H09.10.26 · NAC Breda 1 - 0 MVV Maastricht · Vlerësimi 6.0–H18.10.26 · MVV Maastricht 1 - 5 Heracles Almelo6.0B23.10.26 · FC Den Bosch 2 - 2 MVV Maastricht · Vlerësimi 6.06.7H28.10.26 · MVV Maastricht 0 - 3 SBV Excelsior · Vlerësimi 6.75.8H31.10.26 · MVV Maastricht 1 - 2 VVV-Venlo · Vlerësimi 5.8
Ecuria e vlerësimit12 ndeshjet e fundit me vlerësim
Profili për 90 minuta26 ndeshje · 1824 min
| Profili për 90 minuta | |
|---|---|
| Gjuajtje | 1.32 |
| Pasime kyçe | 1.22 |
| Driblime | 1.21 |
| Saktësi pasimi | 81% |
| Dyluftime | 42% |
| Rikthime topi | 3.56 |
| Faulle të fituara | 1.10 |
Ndeshjet e fundit
- Eerste DivisieMVV Maastricht1VVV-Venlo278' Titullar5.8
- KNVB BekerMVV Maastricht0SBV Excelsior390' Titullar6.7
- Eerste DivisieFC Den Bosch2MVV Maastricht274' Titullar6.0
- Eerste DivisieMVV Maastricht1Heracles Almelo590' Titullar
- Eerste DivisieNAC Breda1MVV Maastricht090' Titullar6.0
- Eerste DivisieTOP Oss4MVV Maastricht190' Titullar5.7
- Eerste DivisieMVV Maastricht2Helmond Sport0Gola 1Të verdhë 190' Titullar7.3
- Eerste DivisieWaalwijk6MVV Maastricht1Gola 190' Titullar7.9
- Eerste DivisieMVV Maastricht0Almere City FC490' Titullar6.4
- Eerste DivisieMVV Maastricht1Roda JC Kerkrade1Gola 190' Titullar7.3
- Eerste DivisieJong AZ Alkmaar1MVV Maastricht2Gola 1AAsiste 190' Titullar9.0
- Eerste DivisieMVV Maastricht1FC Volendam090' Titullar7.0
Gola dhe asiste për sezon
- Gola
- Asiste
Minutat e luajtura20 ndeshjet e fundit
- Titullar
- Nga stoli
Statistika të hollësishme26 ndeshje · 1824 min
Sulmi
- Goditje (në portë)15 (9)1.32 për 90
- Driblime të suksesshme11 / 26
Pasimet
- Pasime kyçe131.22 për 90
- Saktësia e pasimeve81%736 pasime
Mbrojtja dhe duelet
- Ndërhyrje · prerje40 · 20
- Duele të fituara77 / 184
- Faulle të fituara121.10 për 90
Statistikat e karrierës
| Sezoni | Kampionati · Ekipi | Ndeshje | Gola | Asiste | Minuta | Të verdhë | Të kuq |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Eerste DivisieMVV Maastricht | 13 | 5 | 1 | 1148 | 1 | 0 |
| KNVB BekerMVV Maastricht | 1 | 0 | 0 | 90 | 0 | 0 | |
| 2025 | Challenger Pro LeagueDaring Brussels | 18 | 1 | 1 | 996 | 0 | 0 |
| 2024 | Pro LeagueSint Truidense VV | 15 | 1 | 0 | 490 | 0 | 0 |
| Gjithsej | 47 | 7 | 2 | 2724 | 1 | 0 | |
Klubet
- MVV MaastrichtAktual#10
- Daring BrusselsAktual#14
- Sint Truidense VVAktual#14
Rreth
Olivier Dumont luan si mesfushor te MVV Maastricht. Data dhe vendi i lindjes: 6 mar 2002, Visé (24 vjeç). Kombësia: Belgium. Gjatësia: 182 cm. Në sezonin 2026: 14 ndeshje, 1238 minuta, 5 gola dhe 1 asistim.
Tekst automatik nga numrat e kësaj faqeje · përditësohet pas çdo ndeshjeje
