FC SeoulMbrojtës
Kim Jin-Su
- Numri i fanellës
- 23
Mbrojtës
Foto: API-Football · Burimet: API-Football
Sezoni 2026K-League 1
16Ndeshje16 herë titullar
1440Minuta
0Gola
0Asiste
4Të verdhë
0Të kuq
10 ndeshjet e fundit
Vlerësimi mesatar6.52
Gola + asiste0
Minuta për ndeshje90
Gola + asiste për 90 min0.00
Numrat nga 40 ndeshje në arkivin tonë.
FormaVlerësimi dhe rezultati i 10 ndeshjeve të fundit
6.5B12.07.26 · FC Seoul 0 - 0 Gangwon FC · Vlerësimi 6.56.3B01.08.26 · Jeonbuk Motors 0 - 0 FC Seoul · Vlerësimi 6.37.7F05.09.26 · FC Seoul 1 - 0 Incheon United FC · Vlerësimi 7.76.8H08.09.26 · Ulsan Hyundai FC 1 - 0 FC Seoul · Vlerësimi 6.87.4F12.09.26 · Jeonbuk Motors 1 - 2 FC Seoul · Vlerësimi 7.46.3H20.09.26 · Pohang Steelers 2 - 1 FC Seoul · Vlerësimi 6.36.0F10.10.26 · FC Seoul 2 - 1 Jeju United FC · Vlerësimi 6.06.1B18.10.26 · FC Seoul 2 - 2 Gimcheon Sangmu FC · Vlerësimi 6.15.6B24.10.26 · FC Seoul 1 - 1 Gangwon FC · Vlerësimi 5.66.5F28.10.26 · The Cong Viettel FC 0 - 5 FC Seoul · Vlerësimi 6.5
Ecuria e vlerësimit12 ndeshjet e fundit me vlerësim
Profili për 90 minuta18 ndeshje · 1620 min
| Profili për 90 minuta | |
|---|---|
| Gjuajtje | 1.18 |
| Pasime kyçe | 1.31 |
| Driblime | 0.33 |
| Saktësi pasimi | 78% |
| Dyluftime | 57% |
| Rikthime topi | 2.75 |
| Faulle të fituara | 1.35 |
Ndeshjet e fundit
- AFC Champions League Two, Group GThe Cong Viettel FC0FC Seoul590' Titullar6.5
- K-League 1FC Seoul1Gangwon FC1Të verdhë 190' Titullar5.6
- K-League 1FC Seoul2Gimcheon Sangmu FC2Të verdhë 190' Titullar6.1
- K-League 1FC Seoul2Jeju United FC1Të verdhë 190' Titullar6.0
- K-League 1Pohang Steelers2FC Seoul190' Titullar6.3
- K-League 1Jeonbuk Motors1FC Seoul290' Titullar7.4
- K-League 1Ulsan Hyundai FC1FC Seoul090' Titullar6.8
- K-League 1FC Seoul1Incheon United FC090' Titullar7.7
- K-League 1Jeonbuk Motors0FC Seoul090' Titullar6.3
- K-League 1FC Seoul0Gangwon FC0Të verdhë 190' Titullar6.5
- K-League 1Daejeon Citizen FC1FC Seoul290' Titullar7.3
- K-League 1Jeju United FC2FC Seoul190' Titullar6.8
Gola dhe asiste për sezon
- Gola
- Asiste
Minutat e luajtura20 ndeshjet e fundit
- Titullar
- Nga stoli
Statistika të hollësishme18 ndeshje · 1620 min
Sulmi
- Goditje (në portë)13 (3)1.18 për 90
- Driblime të suksesshme3 / 6
Pasimet
- Pasime kyçe171.31 për 90
- Saktësia e pasimeve78%778 pasime
Mbrojtja dhe duelet
- Ndërhyrje · prerje23 · 21
- Duele të fituara63 / 111
- Faulle të fituara231.35 për 90
Statistikat e karrierës
| Sezoni | Kampionati · Ekipi | Ndeshje | Gola | Asiste | Minuta | Të verdhë | Të kuq |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | K-League 1FC Seoul | 16 | 0 | 0 | 1440 | 4 | 0 |
| 2025 | K-League 1FC Seoul | 19 | 2 | 4 | 1702 | 2 | 0 |
| 2024 | K-League 1Jeonbuk Motors | 4 | 0 | 1 | 315 | 0 | 0 |
| 2022 | World CupSouth Korea | 4 | 0 | 1 | 315 | 0 | 0 |
| Gjithsej | 43 | 2 | 6 | 3772 | 6 | 0 | |
Klubet
- Jeonbuk MotorsAktual#23
- FC SeoulAktual#22
- South KoreaAktual#3
