Ulsan Hyundai FCMbrojtës
Young-Gwon Kim
- Numri i fanellës
- 19
Mbrojtës
Foto: API-Football · Burimet: API-Football
Sezoni 2026K-League 1
16Ndeshje15 herë titullar
1208Minuta
2Gola
0Asiste
2Të verdhë
0Të kuq
10 ndeshjet e fundit
Vlerësimi mesatar6.70
Gola + asiste2
Minuta për ndeshje71
Gola + asiste për 90 min0.25
Numrat nga 39 ndeshje në arkivin tonë.
FormaVlerësimi dhe rezultati i 10 ndeshjeve të fundit
–H21.07.26 · Ulsan Hyundai FC 1 - 2 Incheon United FC6.4F02.08.26 · Ulsan Hyundai FC 3 - 1 FC Anyang · Vlerësimi 6.47.4F08.08.26 · Pohang Steelers 0 - 2 Ulsan Hyundai FC · Vlerësimi 7.4–F29.08.26 · Ulsan Hyundai FC 3 - 1 Gimcheon Sangmu FC6.2B05.09.26 · Jeju United FC 0 - 0 Ulsan Hyundai FC · Vlerësimi 6.27.2F08.09.26 · Ulsan Hyundai FC 1 - 0 FC Seoul · Vlerësimi 7.25.8H19.09.26 · FC Anyang 2 - 1 Ulsan Hyundai FC · Vlerësimi 5.87.2H11.10.26 · Gwangju FC 4 - 3 Ulsan Hyundai FC · Vlerësimi 7.26.7F17.10.26 · Ulsan Hyundai FC 2 - 1 Bucheon FC 1995 · Vlerësimi 6.76.7B24.10.26 · Ulsan Hyundai FC 2 - 2 Pohang Steelers · Vlerësimi 6.7
Ecuria e vlerësimit12 ndeshjet e fundit me vlerësim
Profili për 90 minuta18 ndeshje · 1388 min
| Profili për 90 minuta | |
|---|---|
| Gjuajtje | 0.48 |
| Pasime kyçe | 0.12 |
| Driblime | 0.00 |
| Saktësi pasimi | 88% |
| Dyluftime | 47% |
| Rikthime topi | 1.79 |
| Faulle të fituara | 0.68 |
Ndeshjet e fundit
- K-League 1Ulsan Hyundai FC2Pohang Steelers2Gola 190' Titullar6.7
- K-League 1Ulsan Hyundai FC2Bucheon FC 1995190' Titullar6.7
- K-League 1Gwangju FC4Ulsan Hyundai FC3Gola 190' Titullar7.2
- K-League 1FC Anyang2Ulsan Hyundai FC170' Titullar5.8
- K-League 1Ulsan Hyundai FC1FC Seoul090' Titullar7.2
- K-League 1Jeju United FC0Ulsan Hyundai FC0Të verdhë 189' Titullar6.2
- K-League 1Ulsan Hyundai FC3Gimcheon Sangmu FC11' Titullar
- K-League 1Pohang Steelers0Ulsan Hyundai FC290' Titullar7.4
- K-League 1Ulsan Hyundai FC3FC Anyang184' Titullar6.4
- K-League 1Ulsan Hyundai FC1Incheon United FC213' Nga stoli
- K-League 1Ulsan Hyundai FC1Jeonbuk Motors3Të verdhë 190' Titullar5.7
- K-League 1Gangwon FC2Ulsan Hyundai FC090' Titullar6.0
Gola dhe asiste për sezon
- Gola
- Asiste
Minutat e luajtura20 ndeshjet e fundit
- Titullar
- Nga stoli
Statistika të hollësishme18 ndeshje · 1388 min
Sulmi
- Goditje (në portë)5 (2)0.48 për 90
Pasimet
- Pasime kyçe10.12 për 90
- Saktësia e pasimeve88%830 pasime
Mbrojtja dhe duelet
- Ndërhyrje · prerje9 · 13
- Duele të fituara31 / 66
- Faulle të fituara90.68 për 90
Statistikat e karrierës
| Sezoni | Kampionati · Ekipi | Ndeshje | Gola | Asiste | Minuta | Të verdhë | Të kuq |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | K-League 1Ulsan Hyundai FC | 16 | 2 | 0 | 1208 | 2 | 0 |
| 2025 | FIFA Club World CupUlsan Hyundai FC | 3 | 0 | 0 | 270 | 0 | 0 |
| K-League 1Ulsan Hyundai FC | 16 | 0 | 2 | 1427 | 2 | 0 | |
| 2024 | K-League 1Ulsan Hyundai FC | 4 | 0 | 0 | 360 | 0 | 0 |
| 2022 | World CupSouth Korea | 4 | 1 | 0 | 351 | 1 | 0 |
| 2018 | World CupSouth Korea | 3 | 1 | 0 | 270 | 1 | 0 |
| Gjithsej | 46 | 4 | 2 | 3886 | 6 | 0 | |
Klubet
- Ulsan Hyundai FCAktual#19
- South KoreaAktual#19
