ScoreMondoRezultate live
Kërko ekipe, liga ose ndeshje/
SCR AltachSulmues

Ousmane Diawara

Kombësia
Mali
Mosha
27
Numri i fanellës
10
Vendlindja
Bamako
Sulmues

Foto: API-Football · Burimet: API-Football

Sezoni 2026Bundesliga

10Ndeshje10 herë titullar
814Minuta
3Gola
0Asiste
1Të verdhë
0Të kuq
10 ndeshjet e fundit
Vlerësimi mesatar6.66
Gola + asiste3
Minuta për ndeshje84
Gola + asiste për 90 min0.32

Numrat nga 52 ndeshje në arkivin tonë.

FormaVlerësimi dhe rezultati i 10 ndeshjeve të fundit

5.9F07.08.26 · SCR Altach 3 - 1 WSG Tirol · Vlerësimi 5.96.0H15.08.26 · SK Sturm Graz 1 - 0 SCR Altach · Vlerësimi 6.07.6H22.08.26 · SCR Altach 1 - 2 TSV Hartberg · Vlerësimi 7.65.6H29.08.26 · LASK Linz 3 - 0 SCR Altach · Vlerësimi 5.66.6H12.09.26 · SCR Altach 1 - 2 Grazer AK · Vlerësimi 6.65.8H19.09.26 · SC Austria Lustenau 2 - 0 SCR Altach · Vlerësimi 5.88.6F11.10.26 · SCR Altach 3 - 0 RZ Pellets WAC · Vlerësimi 8.6–H18.10.26 · Red Bull Salzburg 3 - 0 SCR Altach6.2F23.10.26 · SCR Altach 2 - 1 FK Austria Wien · Vlerësimi 6.27.6B31.10.26 · SCR Altach 1 - 1 SV Ried · Vlerësimi 7.6

Ecuria e vlerësimit12 ndeshjet e fundit me vlerësim

Ecuria e vlerësimit: FC Blau Weiss Linz 5.6, RZ Pellets WAC 5.7, SK Rapid Wien 6.2, WSG Tirol 5.9, SK Sturm Graz 6.0, TSV Hartberg 7.6, LASK Linz 5.6, Grazer AK 6.6, SC Austria Lustenau 5.8, RZ Pellets WAC 8.6, FK Austria Wien 6.2, SV Ried 7.6mes. 6.4524.04.26 · FC Blau Weiss Linz 3 - 0 SCR Altach · 5.604.05.26 · SCR Altach 1 - 4 RZ Pellets WAC · 5.702.08.26 · SK Rapid Wien 1 - 0 SCR Altach · 6.207.08.26 · SCR Altach 3 - 1 WSG Tirol · 5.915.08.26 · SK Sturm Graz 1 - 0 SCR Altach · 6.022.08.26 · SCR Altach 1 - 2 TSV Hartberg · 7.629.08.26 · LASK Linz 3 - 0 SCR Altach · 5.612.09.26 · SCR Altach 1 - 2 Grazer AK · 6.619.09.26 · SC Austria Lustenau 2 - 0 SCR Altach · 5.811.10.26 · SCR Altach 3 - 0 RZ Pellets WAC · 8.623.10.26 · SCR Altach 2 - 1 FK Austria Wien · 6.231.10.26 · SCR Altach 1 - 1 SV Ried · 7.67.68.6

Profili për 90 minuta26 ndeshje · 1712 min

Profili për 90 minuta: Gjuajtje 2.64, Pasime kyçe 1.60, Driblime 1.70, Saktësi pasimi 69%, Dyluftime 41%, Rikthime topi 1.70, Faulle të fituara 2.90Gjuajtje: 2.64Pasime kyçe: 1.60Driblime: 1.70Saktësi pasimi: 69%Dyluftime: 41%Rikthime topi: 1.70Faulle të fituara: 2.90Gjuajtje2.64Pasime kyçe1.60Driblime1.70Saktësi pasimi69%Dyluftime41%Rikthime topi1.70Faulle të fituara2.90
Profili për 90 minuta
Gjuajtje2.64
Pasime kyçe1.60
Driblime1.70
Saktësi pasimi69%
Dyluftime41%
Rikthime topi1.70
Faulle të fituara2.90
Çdo bosht shkon deri te një vlerë e fortë për pozicionin e tij; numrat janë të tijtë për 90 minuta.

Ndeshjet e fundit

Gola dhe asiste për sezon

  • Gola
  • Asiste
Gola dhe asiste për sezon: 2024: Gola 1, Asiste 0; 2025: Gola 5, Asiste 0; 2026: Gola 3, Asiste 02024 · Gola: 12025 · Gola: 52026 · Gola: 3

Minutat e luajtura20 ndeshjet e fundit

  • Titullar
  • Nga stoli
Minutat e luajtura: 20 ndeshjet e fundit, Minuta për ndeshje 6708.03.26 · Titullar: 69'14.03.26 · Nga stoli: 24'21.03.26 · Nga stoli: 29'03.04.26 · Titullar: 58'18.04.26 · Titullar: 65'21.04.26 · Titullar: 62'24.04.26 · Titullar: 56'04.05.26 · Titullar: 68'09.05.26 · Nga stoli: 11'02.08.26 · Titullar: 70'07.08.26 · Titullar: 75'15.08.26 · Titullar: 90'22.08.26 · Titullar: 90'29.08.26 · Titullar: 62'12.09.26 · Titullar: 80'19.09.26 · Titullar: 90'11.10.26 · Titullar: 79'18.10.26 · Titullar: 90'23.10.26 · Titullar: 90'31.10.26 · Titullar: 90'

Statistika të hollësishme26 ndeshje · 1712 min

Sulmi

  • Goditje (në portë)28 (9)2.64 për 90
  • Driblime të suksesshme14 / 43

Pasimet

  • Pasime kyçe151.60 për 90
  • Saktësia e pasimeve69%298 pasime

Mbrojtja dhe duelet

  • Ndërhyrje · prerje11 · 1
  • Duele të fituara137 / 331
  • Faulle të fituara432.90 për 90

Statistikat e karrierës

SezoniKampionati · EkipiNdeshjeGolaAsisteMinutaTë verdhëTë kuq
2026BundesligaSCR Altach103081410
2025BundesligaSCR Altach2750181451
2024BundesligaSCR Altach141076520
Gjithsej5190339381

Klubet

Rreth

Ousmane Diawara luan si sulmues te SCR Altach. Data dhe vendi i lindjes: 10 tet 1999, Bamako (27 vjeç). Kombësia: Mali. Në sezonin 2026: 10 ndeshje, 814 minuta, 3 gola dhe 0 asistime.

Tekst automatik nga numrat e kësaj faqeje · përditësohet pas çdo ndeshjeje

Cilësimet
Tema
Dendësia e rreshtave
Tingulli i golit
Kursim të dhënash
Pa stema e animacione; rezultatet live vazhdojnë të përditësohen.

Cilësimet dhe të preferuarat ruhen vetëm në këtë pajisje. Animacionet ndjekin cilësimin e pajisjes. Tastiera: j / k rreshtat, / kërko, f e preferuar, p fikso, ? ndihmë