RSCA FuturesMbrojtës
Nunzio Engwanda
- Numri i fanellës
- 71
Mbrojtës
Foto: API-Football · Burimet: API-Football
Sezoni 2026Challenger Pro League
7Ndeshje7 herë titullar
625Minuta
1Gola
0Asiste
0Të verdhë
0Të kuq
10 ndeshjet e fundit
Vlerësimi mesatar6.60
Gola + asiste1
Minuta për ndeshje84
Gola + asiste për 90 min0.11
Numrat nga 50 ndeshje në arkivin tonë.
FormaVlerësimi dhe rezultati i 10 ndeshjeve të fundit
7.5F28.02.26 · Club NXT 0 - 5 RSCA Futures · Vlerësimi 7.56.2B07.03.26 · RSCA Futures 0 - 0 Patro Eisden Maasmechelen · Vlerësimi 6.26.2H04.04.26 · RSCA Futures 0 - 5 SK Beveren · Vlerësimi 6.27.0H15.08.26 · Patro Eisden Maasmechelen 2 - 1 RSCA Futures · Vlerësimi 7.07.0H21.08.26 · RSCA Futures 0 - 1 Royal Excelsior Virton · Vlerësimi 7.05.8H29.08.26 · RSCA Futures 0 - 1 K Beerschot VA · Vlerësimi 5.86.3B05.09.26 · KAA Gent B 2 - 2 RSCA Futures · Vlerësimi 6.37.7H12.09.26 · RSCA Futures 2 - 6 KSC Lokeren-Temse · Vlerësimi 7.76.3H18.09.26 · Royal Francs-Borains 3 - 2 RSCA Futures · Vlerësimi 6.36.0H09.10.26 · RSCA Futures 0 - 2 KAS Eupen · Vlerësimi 6.0
Ecuria e vlerësimit12 ndeshjet e fundit me vlerësim
Profili për 90 minuta18 ndeshje · 1448 min
| Profili për 90 minuta | |
|---|---|
| Gjuajtje | 0.73 |
| Pasime kyçe | 0.00 |
| Driblime | 1.48 |
| Saktësi pasimi | 89% |
| Dyluftime | 48% |
| Rikthime topi | 2.65 |
| Faulle të fituara | 1.05 |
Ndeshjet e fundit
- Challenger Pro LeagueRSCA Futures0KAS Eupen290' Titullar6.0
- Challenger Pro LeagueRoyal Francs-Borains3RSCA Futures290' Titullar6.3
- Challenger Pro LeagueRSCA Futures2KSC Lokeren-Temse6Gola 185' Titullar7.7
- Challenger Pro LeagueKAA Gent B2RSCA Futures290' Titullar6.3
- Challenger Pro LeagueRSCA Futures0K Beerschot VA190' Titullar5.8
- Challenger Pro LeagueRSCA Futures0Royal Excelsior Virton190' Titullar7.0
- Challenger Pro LeaguePatro Eisden Maasmechelen2RSCA Futures190' Titullar7.0
- Challenger Pro LeagueRSCA Futures0SK Beveren590' Titullar6.2
- Challenger Pro LeagueRSCA Futures0Patro Eisden Maasmechelen033' Nga stoli6.2
- Challenger Pro LeagueClub NXT0RSCA Futures590' Titullar7.5
- Challenger Pro LeagueRSCA Futures2Jong KRC Genk190' Titullar6.8
- Challenger Pro LeagueLommel SK2RSCA Futures090' Titullar6.4
Gola dhe asiste për sezon
- Gola
- Asiste
Minutat e luajtura20 ndeshjet e fundit
- Titullar
- Nga stoli
Statistika të hollësishme18 ndeshje · 1448 min
Sulmi
- Goditje (në portë)8 (2)0.73 për 90
- Driblime të suksesshme14 / 26
Pasimet
- Pasime kyçe00.00 për 90
- Saktësia e pasimeve89%990 pasime
Mbrojtja dhe duelet
- Ndërhyrje · prerje14 · 16
- Duele të fituara51 / 107
- Faulle të fituara151.05 për 90
Statistikat e karrierës
| Sezoni | Kampionati · Ekipi | Ndeshje | Gola | Asiste | Minuta | Të verdhë | Të kuq |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Challenger Pro LeagueRSCA Futures | 7 | 1 | 0 | 625 | 0 | 0 |
| 2025 | Challenger Pro LeagueRSCA Futures | 16 | 0 | 0 | 1273 | 3 | 1 |
| 2024 | Challenger Pro LeagueRSCA Futures | 24 | 0 | 0 | 1757 | 4 | 0 |
| Pro LeagueRSC Anderlecht | 2 | 0 | 0 | 64 | 0 | 0 | |
| UEFA Europa LeagueRSC Anderlecht | 1 | 0 | 0 | 12 | 0 | 0 | |
| Gjithsej | 50 | 1 | 0 | 3731 | 7 | 1 | |
Klubet
- RSCA FuturesAktual#71
- RSC AnderlechtAktual#71
