RFC SeraingMbrojtës
Moustapha Diop
- Numri i fanellës
- 15
Mbrojtës
Sezoni 2026Challenger Pro League
8Ndeshje8 herë titullar
720Minuta
1Gola
0Asiste
1Të verdhë
0Të kuq
9 ndeshjet e fundit
Vlerësimi mesatar6.60
Gola + asiste1
Minuta për ndeshje82
Gola + asiste për 90 min0.12
Numrat nga 9 ndeshje në arkivin tonë.
FormaVlerësimi dhe rezultati i 9 ndeshjeve të fundit
6.3F20.12.25 · Biesheim 0 - 3 Metz · Vlerësimi 6.36.6H14.08.26 · RFC Seraing 0 - 2 KSC Lokeren-Temse · Vlerësimi 6.66.7H22.08.26 · Club NXT 3 - 2 RFC Seraing · Vlerësimi 6.76.6H04.09.26 · FCV Dender EH 2 - 0 RFC Seraing · Vlerësimi 6.66.6H12.09.26 · RFC Seraing 1 - 2 KSC Hasselt · Vlerësimi 6.65.9B19.09.26 · Jong KRC Genk 2 - 2 RFC Seraing · Vlerësimi 5.95.5H11.10.26 · KAA Gent B 3 - 2 RFC Seraing · Vlerësimi 5.56.7F24.10.26 · RFC Seraing 3 - 1 Royal Excelsior Virton · Vlerësimi 6.78.5F30.10.26 · RFC Seraing 1 - 0 RFC Liege · Vlerësimi 8.5
Ecuria e vlerësimit9 ndeshjet e fundit me vlerësim
Profili për 90 minuta9 ndeshje · 742 min
| Profili për 90 minuta | |
|---|---|
| Gjuajtje | 0.86 |
| Pasime kyçe | 0.14 |
| Driblime | 0.00 |
| Saktësi pasimi | 86% |
| Dyluftime | 71% |
| Rikthime topi | 2.38 |
| Faulle të fituara | 0.14 |
Ndeshjet e fundit
- Challenger Pro LeagueRFC Seraing1RFC Liege0Gola 190' Titullar8.5
- Challenger Pro LeagueRFC Seraing3Royal Excelsior Virton190' Titullar6.7
- Challenger Pro LeagueKAA Gent B3RFC Seraing2Të verdhë 190' Titullar5.5
- Challenger Pro LeagueJong KRC Genk2RFC Seraing290' Titullar5.9
- Challenger Pro LeagueRFC Seraing1KSC Hasselt290' Titullar6.6
- Challenger Pro LeagueFCV Dender EH2RFC Seraing090' Titullar6.6
- Challenger Pro LeagueClub NXT3RFC Seraing290' Titullar6.7
- Challenger Pro LeagueRFC Seraing0KSC Lokeren-Temse290' Titullar6.6
- Coupe de FranceBiesheim0Metz322' Nga stoli6.3
Gola dhe asiste për sezon
- Gola
- Asiste
Minutat e luajtura9 ndeshjet e fundit
- Titullar
- Nga stoli
Statistika të hollësishme9 ndeshje · 742 min
Sulmi
- Goditje (në portë)6 (2)0.86 për 90
Pasimet
- Pasime kyçe10.14 për 90
- Saktësia e pasimeve86%358 pasime
Mbrojtja dhe duelet
- Ndërhyrje · prerje8 · 11
- Duele të fituara24 / 34
- Faulle të fituara10.14 për 90
Statistikat e karrierës
| Sezoni | Kampionati · Ekipi | Ndeshje | Gola | Asiste | Minuta | Të verdhë | Të kuq |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Challenger Pro LeagueRFC Seraing | 8 | 1 | 0 | 720 | 1 | 0 |
| 2025 | Coupe de FranceMetz | 1 | 0 | 0 | 22 | 0 | 0 |
| Gjithsej | 9 | 1 | 0 | 742 | 1 | 0 | |
Klubet
- RFC SeraingAktual#15
- MetzAktual#15