ScoreMondoRezultate live
Kërko ekipe, liga ose ndeshje/
NK MariborSulmues

Luka Zahović

Kombësia
Slovenia
Mosha
30
Numri i fanellës
7
Vendlindja
Guimarães
Sulmues

Foto: API-Football · Burimet: API-Football

Sezoni 2026Superliga

1Ndeshje0 herë titullar
2Minuta
0Gola
0Asiste
0Të verdhë
0Të kuq
10 ndeshjet e fundit
Vlerësimi mesatar6.42
Gola + asiste1
Minuta për ndeshje33
Gola + asiste për 90 min0.27

Numrat nga 52 ndeshje në arkivin tonë.

FormaVlerësimi dhe rezultati i 10 ndeshjeve të fundit

–F09.03.26 · CFR Cluj 2 - 0 FC Dinamo Bucuresti–F20.03.26 · CFR Cluj 1 - 0 FC Rapid Bucuresti6.2H06.04.26 · Universitatea Craiova 2 - 0 CFR Cluj · Vlerësimi 6.2–F17.04.26 · FC Arges 0 - 1 CFR Cluj6.2F25.04.26 · CFR Cluj 1 - 0 FC Universitatea Cluj · Vlerësimi 6.27.4F04.05.26 · FC Rapid Bucuresti 1 - 2 CFR Cluj · Vlerësimi 7.46.0B08.05.26 · CFR Cluj 0 - 0 Universitatea Craiova · Vlerësimi 6.06.5B16.05.26 · FC Dinamo Bucuresti 0 - 0 CFR Cluj · Vlerësimi 6.56.2B22.05.26 · CFR Cluj 1 - 1 FC Arges · Vlerësimi 6.2–H18.07.26 · FC Otelul Galati 2 - 1 CFR Cluj

Ecuria e vlerësimit12 ndeshjet e fundit me vlerësim

Ecuria e vlerësimit: Korona Kielce 6.7, Arka Gdynia 6.8, Zaglebie Lubin 6.2, Wisla Plock 6.6, Petrolul Ploiesti 6.3, FCV Farul Constanta 6.0, Universitatea Craiova 6.2, FC Universitatea Cluj 6.2, FC Rapid Bucuresti 7.4, Universitatea Craiova 6.0, FC Dinamo Bucuresti 6.5, FC Arges 6.2mes. 6.4318.10.25 · Korona Kielce 1 - 1 Gornik Zabrze · 6.702.11.25 · Gornik Zabrze 5 - 1 Arka Gdynia · 6.807.11.25 · Zaglebie Lubin 2 - 0 Gornik Zabrze · 6.221.11.25 · Gornik Zabrze 1 - 1 Wisla Plock · 6.621.02.26 · CFR Cluj 2 - 1 Petrolul Ploiesti · 6.328.02.26 · FCV Farul Constanta 1 - 2 CFR Cluj · 6.006.04.26 · Universitatea Craiova 2 - 0 CFR Cluj · 6.225.04.26 · CFR Cluj 1 - 0 FC Universitatea Cluj · 6.204.05.26 · FC Rapid Bucuresti 1 - 2 CFR Cluj · 7.408.05.26 · CFR Cluj 0 - 0 Universitatea Craiova · 6.016.05.26 · FC Dinamo Bucuresti 0 - 0 CFR Cluj · 6.522.05.26 · CFR Cluj 1 - 1 FC Arges · 6.26.27.4

Ndeshjet e fundit

  • SuperligaFC Otelul Galati2CFR Cluj12' Nga stoli
  • SuperligaCFR Cluj1FC Arges162' Titullar6.2
  • SuperligaFC Dinamo Bucuresti0CFR Cluj078' Titullar6.5
  • SuperligaCFR Cluj0Universitatea Craiova066' Titullar6.0
  • SuperligaFC Rapid Bucuresti1CFR Cluj2Gola 165' Titullar7.4
  • SuperligaCFR Cluj1FC Universitatea Cluj028' Nga stoli6.2
  • SuperligaFC Arges0CFR Cluj19' Nga stoli
  • SuperligaUniversitatea Craiova2CFR Cluj021' Nga stoli6.2
  • SuperligaCFR Cluj1FC Rapid Bucuresti0Të verdhë 11' Nga stoli
  • SuperligaCFR Cluj2FC Dinamo Bucuresti01' Nga stoli
  • SuperligaFCV Farul Constanta1CFR Cluj220' Nga stoli6.0
  • SuperligaCFR Cluj2Petrolul Ploiesti122' Nga stoli6.3

Gola dhe asiste për sezon

  • Gola
  • Asiste
Gola dhe asiste për sezon: 2020: Gola 0, Asiste 0; 2022: Gola 0, Asiste 0; 2024: Gola 7, Asiste 4; 2025: Gola 2, Asiste 0; 2026: Gola 0, Asiste 02024 · Gola: 72024 · Asiste: 42025 · Gola: 2

Minutat e luajtura20 ndeshjet e fundit

  • Titullar
  • Nga stoli
Minutat e luajtura: 20 ndeshjet e fundit, Minuta për ndeshje 3005.10.25 · Nga stoli: 1'18.10.25 · Nga stoli: 45'26.10.25 · Nga stoli: 12'02.11.25 · Nga stoli: 26'07.11.25 · Nga stoli: 35'21.11.25 · Titullar: 84'30.01.26 · Nga stoli: 1'04.02.26 · Nga stoli: 13'21.02.26 · Nga stoli: 22'28.02.26 · Nga stoli: 20'09.03.26 · Nga stoli: 1'20.03.26 · Nga stoli: 1'06.04.26 · Nga stoli: 21'17.04.26 · Nga stoli: 9'25.04.26 · Nga stoli: 28'04.05.26 · Titullar: 65'08.05.26 · Titullar: 66'16.05.26 · Titullar: 78'22.05.26 · Titullar: 62'18.07.26 · Nga stoli: 2'

Statistika të hollësishme16 ndeshje · 508 min

Sulmi

  • Goditje (në portë)5 (2)
  • Driblime të suksesshme6 / 10

Pasimet

  • Pasime kyçe5
  • Saktësia e pasimeve80%152 pasime

Mbrojtja dhe duelet

  • Ndërhyrje · prerje5 · 1
  • Duele të fituara15 / 34
  • Faulle të fituara4

Statistikat e karrierës

SezoniKampionati · EkipiNdeshjeGolaAsisteMinutaTë verdhëTë kuq
2026SuperligaCFR Cluj100200
2025EkstraklasaGornik Zabrze61020300
SuperligaCFR Cluj131038710
2024EkstraklasaGornik Zabrze2674170110
2022UEFA Nations League, League A, Gr. 1Slovenia2001900
2020Euro ChampionshipSlovenia2001400
World Cup - Qualification EuropeSlovenia5005410
Gjithsej5594238030

Klubet

Rreth

Luka Zahović luan si sulmues te NK Maribor. Data dhe vendi i lindjes: 15 nën 1995, Guimarães (30 vjeç). Kombësia: Slovenia. Në sezonin 2026: 1 ndeshje, 2 minuta, 0 gola dhe 0 asistime.

Tekst automatik nga numrat e kësaj faqeje · përditësohet pas çdo ndeshjeje

Cilësimet
Tema
Dendësia e rreshtave
Tingulli i golit
Kursim të dhënash
Pa stema e animacione; rezultatet live vazhdojnë të përditësohen.

Cilësimet dhe të preferuarat ruhen vetëm në këtë pajisje. Animacionet ndjekin cilësimin e pajisjes. Tastiera: j / k rreshtat, / kërko, f e preferuar, p fikso, ? ndihmë