ScoreMondoRezultate live
Kërko ekipe, liga ose ndeshje/

A. Šporar

Kombësia
Slovenia
Mosha
32
Numri i fanellës
99
Vendlindja
Ljubljana
Emri i plotë
Andraž Šporar
Sulmues

Foto: API-Football · Burimet: API-Football

Sezoni 2026First League · UEFA Champions League · UEFA Nations League, League A, Gr. 1

8Ndeshje6 herë titullar
510Minuta
2Gola
0Asiste
0Të verdhë
0Të kuq
10 ndeshjet e fundit
Vlerësimi mesatar6.93
Gola + asiste6
Minuta për ndeshje69
Gola + asiste për 90 min0.78

Numrat nga 49 ndeshje në arkivin tonë.

FormaVlerësimi dhe rezultati i 10 ndeshjeve të fundit

8.8F22.03.26 · SK Slovan Bratislava 2 - 0 FK Zeleziarne Podbrezova · Vlerësimi 8.88.1F04.04.26 · FK DAC Dunajska Streda 0 - 3 SK Slovan Bratislava · Vlerësimi 8.17.1F21.07.26 · Iberia 1999 0 - 2 SK Slovan Bratislava · Vlerësimi 7.1–B19.08.26 · SK Slovan Bratislava 1 - 1 NK Celje7.3F26.08.26 · NK Celje 1 - 2 SK Slovan Bratislava · Vlerësimi 7.36.3H09.09.26 · Paris Saint-Germain 6 - 1 SK Slovan Bratislava · Vlerësimi 6.35.9B26.09.26 · Slovenia 0 - 0 Scotland · Vlerësimi 5.96.9B10.10.26 · MFK Skalica 1 - 1 SK Slovan Bratislava · Vlerësimi 6.96.1H14.10.26 · SK Slovan Bratislava 0 - 3 VfB Stuttgart · Vlerësimi 6.15.9F28.10.26 · AS Trencin 0 - 2 SK Slovan Bratislava · Vlerësimi 5.9

Ecuria e vlerësimit12 ndeshjet e fundit me vlerësim

Ecuria e vlerësimit: FC Spartak Trnava 8.9, MFK Zemplin Michalovce 9.2, MSK Zilina 6.0, FK Zeleziarne Podbrezova 8.8, FK DAC Dunajska Streda 8.1, Iberia 1999 7.1, NK Celje 7.3, Paris Saint-Germain 6.3, Scotland 5.9, MFK Skalica 6.9, VfB Stuttgart 6.1, AS Trencin 5.9mes. 7.2128.02.26 · SK Slovan Bratislava 4 - 0 FC Spartak Trnava · 8.907.03.26 · MFK Zemplin Michalovce 1 - 3 SK Slovan Bratislava · 9.215.03.26 · SK Slovan Bratislava 0 - 1 MSK Zilina · 6.022.03.26 · SK Slovan Bratislava 2 - 0 FK Zeleziarne Podbrezova · 8.804.04.26 · FK DAC Dunajska Streda 0 - 3 SK Slovan Bratislava · 8.121.07.26 · Iberia 1999 0 - 2 SK Slovan Bratislava · 7.126.08.26 · NK Celje 1 - 2 SK Slovan Bratislava · 7.309.09.26 · Paris Saint-Germain 6 - 1 SK Slovan Bratislava · 6.326.09.26 · Slovenia 0 - 0 Scotland · 5.910.10.26 · MFK Skalica 1 - 1 SK Slovan Bratislava · 6.914.10.26 · SK Slovan Bratislava 0 - 3 VfB Stuttgart · 6.128.10.26 · AS Trencin 0 - 2 SK Slovan Bratislava · 5.95.99.2

Profili për 90 minuta20 ndeshje · 1506 min

Profili për 90 minuta: Gjuajtje 2.64, Pasime kyçe 1.78, Driblime 1.03, Saktësi pasimi 80%, Dyluftime 44%, Rikthime topi 0.51, Faulle të fituara 0.84Gjuajtje: 2.64Pasime kyçe: 1.78Driblime: 1.03Saktësi pasimi: 80%Dyluftime: 44%Rikthime topi: 0.51Faulle të fituara: 0.84Gjuajtje2.64Pasime kyçe1.78Driblime1.03Saktësi pasimi80%Dyluftime44%Rikthime topi0.51Faulle të fituara0.84
Profili për 90 minuta
Gjuajtje2.64
Pasime kyçe1.78
Driblime1.03
Saktësi pasimi80%
Dyluftime44%
Rikthime topi0.51
Faulle të fituara0.84
Çdo bosht shkon deri te një vlerë e fortë për pozicionin e tij; numrat janë të tijtë për 90 minuta.

Ndeshjet e fundit

Gola dhe asiste për sezon

  • Gola
  • Asiste
Gola dhe asiste për sezon: 2018: Gola 0, Asiste 0; 2020: Gola 3, Asiste 6; 2022: Gola 1, Asiste 1; 2024: Gola 4, Asiste 1; 2025: Gola 10, Asiste 6; 2026: Gola 2, Asiste 02020 · Gola: 32020 · Asiste: 62022 · Gola: 12022 · Asiste: 12024 · Gola: 42024 · Asiste: 12025 · Gola: 102025 · Asiste: 62026 · Gola: 2

Minutat e luajtura20 ndeshjet e fundit

  • Titullar
  • Nga stoli
Minutat e luajtura: 20 ndeshjet e fundit, Minuta për ndeshje 7506.11.25 · Titullar: 90'09.11.25 · Titullar: 90'15.11.25 · Titullar: 66'18.11.25 · Titullar: 89'22.11.25 · Titullar: 82'27.11.25 · Titullar: 45'22.02.26 · Titullar: 88'28.02.26 · Titullar: 89'07.03.26 · Titullar: 89'15.03.26 · Titullar: 90'22.03.26 · Titullar: 89'04.04.26 · Titullar: 89'21.07.26 · Titullar: 65'19.08.26 · Nga stoli: 14'26.08.26 · Titullar: 81'09.09.26 · Titullar: 80'26.09.26 · Titullar: 74'10.10.26 · Titullar: 90'14.10.26 · Titullar: 81'28.10.26 · Nga stoli: 25'

Statistika të hollësishme20 ndeshje · 1506 min

Sulmi

  • Goditje (në portë)36 (21)2.64 për 90
  • Driblime të suksesshme8 / 15

Pasimet

  • Pasime kyçe221.78 për 90
  • Saktësia e pasimeve80%339 pasime

Mbrojtja dhe duelet

  • Ndërhyrje · prerje2 · 0
  • Duele të fituara47 / 107
  • Faulle të fituara90.84 për 90

Statistikat e karrierës

SezoniKampionati · EkipiNdeshjeGolaAsisteMinutaTë verdhëTë kuq
2026First LeagueSK Slovan Bratislava20011500
UEFA Champions LeagueSK Slovan Bratislava52032100
UEFA Nations League, League A, Gr. 1Slovenia1007400
2025First LeagueSK Slovan Bratislava810570620
Slovak CupSK Slovan Bratislava100–00
Super LigAlanyaspor20016500
UEFA Conference LeagueSK Slovan Bratislava30121900
2024Euro ChampionshipSlovenia40034000
Super League 1Panathinaikos4109010
Super LigAlanyaspor103069100
UEFA Conference LeaguePanathinaikos3009700
UEFA Nations League, League A, Gr. 1Slovenia40020000
World Cup - Qualification EuropeSlovenia30121900
2022UEFA Nations League, League A, Gr. 1Slovenia51122920
2020Euro ChampionshipSlovenia82369100
World Cup - Qualification EuropeSlovenia81342510
2018World Cup - Qualification EuropeSlovenia20011800
Gjithsej732014470060

Klubet

Rreth

A. Šporar luan si sulmues te SK Slovan Bratislava. Data dhe vendi i lindjes: 27 shk 1994, Ljubljana (32 vjeç). Kombësia: Slovenia. Në sezonin 2026: 8 ndeshje, 510 minuta, 2 gola dhe 0 asistime.

Tekst automatik nga numrat e kësaj faqeje · përditësohet pas çdo ndeshjeje

Cilësimet
Tema
Dendësia e rreshtave
Tingulli i golit
Kursim të dhënash
Pa stema e animacione; rezultatet live vazhdojnë të përditësohen.

Cilësimet dhe të preferuarat ruhen vetëm në këtë pajisje. Animacionet ndjekin cilësimin e pajisjes. Tastiera: j / k rreshtat, / kërko, f e preferuar, p fikso, ? ndihmë