Malmo FFSulmues
Sead Haksabanovic
- Numri i fanellës
- 29
Sulmues
Foto: API-Football · Burimet: API-Football
Sezoni 2026Allsvenskan
22Ndeshje21 herë titullar
1806Minuta
4Gola
6Asiste
3Të verdhë
0Të kuq
10 ndeshjet e fundit
Vlerësimi mesatar6.80
Gola + asiste1
Minuta për ndeshje80
Gola + asiste për 90 min0.11
Numrat nga 63 ndeshje në arkivin tonë.
FormaVlerësimi dhe rezultati i 10 ndeshjeve të fundit
7.8F16.08.26 · GAIS 0 - 1 Malmo FF · Vlerësimi 7.87.1H24.08.26 · Malmo FF 0 - 3 Djurgardens IF · Vlerësimi 7.17.4F31.08.26 · IK Sirius FK 0 - 1 Malmo FF · Vlerësimi 7.46.7B07.09.26 · Malmo FF 0 - 0 AIK · Vlerësimi 6.76.1H19.09.26 · Vasteras SK 2 - 0 Malmo FF · Vlerësimi 6.17.4F12.10.26 · Malmo FF 1 - 0 Kalmar FF · Vlerësimi 7.4–H18.10.26 · Malmo FF 0 - 1 BK Hacken6.0B23.10.26 · IF Elfsborg 0 - 0 Malmo FF · Vlerësimi 6.06.9F28.10.26 · Halmstads BK 0 - 3 Malmo FF · Vlerësimi 6.95.8H01.11.26 · Malmo FF 1 - 2 Hammarby IF · Vlerësimi 5.8
Ecuria e vlerësimit12 ndeshjet e fundit me vlerësim
Profili për 90 minuta28 ndeshje · 2193 min
| Profili për 90 minuta | |
|---|---|
| Gjuajtje | 2.32 |
| Pasime kyçe | 2.29 |
| Driblime | 2.09 |
| Saktësi pasimi | 87% |
| Dyluftime | 42% |
| Rikthime topi | 3.12 |
| Faulle të fituara | 1.75 |
Ndeshjet e fundit
- AllsvenskanMalmo FF1Hammarby IF290' Titullar5.8
- AllsvenskanHalmstads BK0Malmo FF3Gola 1Të verdhë 190' Titullar6.9
- AllsvenskanIF Elfsborg0Malmo FF045' Titullar6.0
- AllsvenskanMalmo FF0BK Hacken190' Titullar
- AllsvenskanMalmo FF1Kalmar FF045' Titullar7.4
- AllsvenskanVasteras SK2Malmo FF082' Titullar6.1
- AllsvenskanMalmo FF0AIK0Të verdhë 190' Titullar6.7
- AllsvenskanIK Sirius FK0Malmo FF186' Titullar7.4
- AllsvenskanMalmo FF0Djurgardens IF390' Titullar7.1
- AllsvenskanGAIS0Malmo FF189' Titullar7.8
- AllsvenskanMalmo FF1Degerfors IF290' Titullar6.7
- AllsvenskanIF Brommapojkarna1Malmo FF2Gola 1AAsiste 1Të verdhë 190' Titullar9.5
Gola dhe asiste për sezon
- Gola
- Asiste
Minutat e luajtura20 ndeshjet e fundit
- Titullar
- Nga stoli
Statistika të hollësishme28 ndeshje · 2193 min
Sulmi
- Goditje (në portë)49 (21)2.32 për 90
- Driblime të suksesshme33 / 75
Pasimet
- Pasime kyçe502.29 për 90
- Saktësia e pasimeve87%1157 pasime
Mbrojtja dhe duelet
- Ndërhyrje · prerje25 · 21
- Duele të fituara100 / 236
- Faulle të fituara351.75 për 90
Statistikat e karrierës
| Sezoni | Kampionati · Ekipi | Ndeshje | Gola | Asiste | Minuta | Të verdhë | Të kuq |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | AllsvenskanMalmo FF | 22 | 4 | 6 | 1806 | 3 | 0 |
| 2025 | AllsvenskanMalmo FF | 25 | 4 | 1 | 1411 | 7 | 0 |
| UEFA Champions LeagueMalmo FF | 2 | 0 | 0 | 112 | 0 | 0 | |
| UEFA Europa LeagueMalmo FF | 7 | 0 | 0 | 443 | 0 | 0 | |
| 2024 | AllsvenskanMalmo FF | 3 | 0 | 0 | 30 | 0 | 0 |
| 2022 | UEFA Nations League, League A, Gr. 1Montenegro | 5 | 0 | 1 | 248 | 0 | 0 |
| 2020 | Euro ChampionshipMontenegro | 2 | 0 | 0 | 156 | 0 | 0 |
| World Cup - Qualification EuropeMontenegro | 10 | 0 | 2 | 680 | 0 | 0 | |
| 2018 | World Cup - Qualification EuropeMontenegro | 2 | 0 | 0 | 29 | 0 | 0 |
| Gjithsej | 78 | 8 | 10 | 4915 | 10 | 0 | |
Klubet
- Malmo FFAktual#29
- MontenegroAktual#18
