ScoreMondoRezultate live
Kërko ekipe, liga ose ndeshje/

Sergio Canales

Kombësia
Spain
Mosha
35
Numri i fanellës
20
Vendlindja
Santander
Mesfushor

Foto: API-Football · Burimet: API-Football

Sezoni 2026LaLiga

12Ndeshje11 herë titullar
897Minuta
1Gola
1Asiste
1Të verdhë
0Të kuq
10 ndeshjet e fundit
Vlerësimi mesatar6.69
Gola + asiste2
Minuta për ndeshje76
Gola + asiste për 90 min0.24

Numrat nga 85 ndeshje në arkivin tonë.

FormaVlerësimi dhe rezultati i 10 ndeshjeve të fundit

6.3F28.08.26 · Racing Santander 3 - 2 Elche CF · Vlerësimi 6.38.1H05.09.26 · Rayo Vallecano 3 - 2 Racing Santander · Vlerësimi 8.17.4F12.09.26 · Racing Santander 2 - 1 Deportivo Alaves · Vlerësimi 7.47.4F12.09.26 · Racing Santander 2 - 1 Deportivo Alaves · Vlerësimi 7.46.1H16.09.26 · Barcelona 7 - 2 Racing Santander · Vlerësimi 6.15.8H19.09.26 · Celta de Vigo 5 - 0 Racing Santander · Vlerësimi 5.87.1B11.10.26 · Racing Santander 2 - 2 Valencia · Vlerësimi 7.1–H18.10.26 · Osasuna 2 - 0 Racing Santander6.2F24.10.26 · Racing Santander 2 - 1 Espanyol · Vlerësimi 6.25.8H01.11.26 · Racing Santander 0 - 3 Real Madrid · Vlerësimi 5.8

Ecuria e vlerësimit12 ndeshjet e fundit me vlerësim

Ecuria e vlerësimit: CF Pachuca 6.2, Villarreal 7.0, Getafe 6.2, Elche CF 6.3, Rayo Vallecano 8.1, Deportivo Alaves 7.4, Deportivo Alaves 7.4, Barcelona 6.1, Celta de Vigo 5.8, Valencia 7.1, Espanyol 6.2, Real Madrid 5.8mes. 6.6319.04.26 · CF Monterrey 1 - 3 CF Pachuca · 6.216.08.26 · Racing Santander 2 - 2 Villarreal · 7.023.08.26 · Getafe 1 - 0 Racing Santander · 6.228.08.26 · Racing Santander 3 - 2 Elche CF · 6.305.09.26 · Rayo Vallecano 3 - 2 Racing Santander · 8.112.09.26 · Racing Santander 2 - 1 Deportivo Alaves · 7.412.09.26 · Racing Santander 2 - 1 Deportivo Alaves · 7.416.09.26 · Barcelona 7 - 2 Racing Santander · 6.119.09.26 · Celta de Vigo 5 - 0 Racing Santander · 5.811.10.26 · Racing Santander 2 - 2 Valencia · 7.124.10.26 · Racing Santander 2 - 1 Espanyol · 6.201.11.26 · Racing Santander 0 - 3 Real Madrid · 5.85.88.1

Profili për 90 minuta27 ndeshje · 2050 min

Profili për 90 minuta: Gjuajtje 2.69, Pasime kyçe 2.58, Driblime 1.88, Saktësi pasimi 84%, Dyluftime 46%, Rikthime topi 2.37, Faulle të fituara 2.27Gjuajtje: 2.69Pasime kyçe: 2.58Driblime: 1.88Saktësi pasimi: 84%Dyluftime: 46%Rikthime topi: 2.37Faulle të fituara: 2.27Gjuajtje2.69Pasime kyçe2.58Driblime1.88Saktësi pasimi84%Dyluftime46%Rikthime topi2.37Faulle të fituara2.27
Profili për 90 minuta
Gjuajtje2.69
Pasime kyçe2.58
Driblime1.88
Saktësi pasimi84%
Dyluftime46%
Rikthime topi2.37
Faulle të fituara2.27
Çdo bosht shkon deri te një vlerë e fortë për pozicionin e tij; numrat janë të tijtë për 90 minuta.

Ndeshjet e fundit

Gola dhe asiste për sezon

  • Gola
  • Asiste
Gola dhe asiste për sezon: 2020: Gola 0, Asiste 0; 2022: Gola 0, Asiste 0; 2024: Gola 17, Asiste 12; 2025: Gola 13, Asiste 6; 2026: Gola 1, Asiste 12024 · Gola: 172024 · Asiste: 122025 · Gola: 132025 · Asiste: 62026 · Gola: 12026 · Asiste: 1

Minutat e luajtura20 ndeshjet e fundit

  • Titullar
  • Nga stoli
Minutat e luajtura: 20 ndeshjet e fundit, Minuta për ndeshje 7215.02.26 · Titullar: 90'23.02.26 · Titullar: 90'01.03.26 · Titullar: 70'05.03.26 · Nga stoli: 61'08.03.26 · Titullar: 90'05.04.26 · Titullar: 90'12.04.26 · Nga stoli: 27'19.04.26 · Nga stoli: 26'16.08.26 · Titullar: 77'23.08.26 · Titullar: 64'28.08.26 · Titullar: 85'05.09.26 · Titullar: 90'12.09.26 · Titullar: 74'12.09.26 · Titullar: 74'16.09.26 · Titullar: 90'19.09.26 · Nga stoli: 27'11.10.26 · Titullar: 75'18.10.26 · Titullar: 69'24.10.26 · Titullar: 82'01.11.26 · Titullar: 90'

Statistika të hollësishme27 ndeshje · 2050 min

Sulmi

  • Goditje (në portë)49 (27)2.69 për 90
  • Driblime të suksesshme19 / 37

Pasimet

  • Pasime kyçe412.58 për 90
  • Saktësia e pasimeve84%1078 pasime

Mbrojtja dhe duelet

  • Ndërhyrje · prerje19 · 7
  • Duele të fituara86 / 187
  • Faulle të fituara412.27 për 90

Statistikat e karrierës

SezoniKampionati · EkipiNdeshjeGolaAsisteMinutaTë verdhëTë kuq
2026LaLigaRacing Santander121189710
2025FIFA Club World CupCF Monterrey30026600
Liga MX, AperturaCF Monterrey29136252330
2024Liga MX, AperturaCF Monterrey391712337840
2022UEFA Nations League, League A, Gr. 1Spain1002200
2020Euro ChampionshipSpain20010600
World Cup - Qualification EuropeSpain2007300
Gjithsej883119726580

Klubet

Rreth

Sergio Canales luan si mesfushor te Racing Santander. Data dhe vendi i lindjes: 16 shk 1991, Santander (35 vjeç). Kombësia: Spain. Në sezonin 2026: 12 ndeshje, 897 minuta, 1 gol dhe 1 asistim.

Tekst automatik nga numrat e kësaj faqeje · përditësohet pas çdo ndeshjeje

Cilësimet
Tema
Dendësia e rreshtave
Tingulli i golit
Kursim të dhënash
Pa stema e animacione; rezultatet live vazhdojnë të përditësohen.

Cilësimet dhe të preferuarat ruhen vetëm në këtë pajisje. Animacionet ndjekin cilësimin e pajisjes. Tastiera: j / k rreshtat, / kërko, f e preferuar, p fikso, ? ndihmë