FenerbahceMbrojtës
Nélson Semedo
- Numri i fanellës
- 27
Mbrojtës
Foto: API-Football · Burimet: API-Football
Sezoni 2026Super Lig · UEFA Champions League · World Cup
21Ndeshje15 herë titullar
1437Minuta
0Gola
0Asiste
5Të verdhë
0Të kuq
10 ndeshjet e fundit
Vlerësimi mesatar6.68
Gola + asiste1
Minuta për ndeshje80
Gola + asiste për 90 min0.11
Numrat nga 114 ndeshje në arkivin tonë.
FormaVlerësimi dhe rezultati i 10 ndeshjeve të fundit
7.7F30.08.26 · Samsunspor 0 - 2 Fenerbahce · Vlerësimi 7.75.9H05.09.26 · Fenerbahce 1 - 2 Besiktas · Vlerësimi 5.9–B14.09.26 · Gaziantep FK 0 - 0 Fenerbahce7.5F20.09.26 · Fenerbahce 8 - 0 Eyupspor · Vlerësimi 7.57.3F10.10.26 · Caykur Rizespor 0 - 3 Fenerbahce · Vlerësimi 7.35.8H14.10.26 · Aston Villa 6 - 0 Fenerbahce · Vlerësimi 5.88.2F17.10.26 · Fenerbahce 3 - 0 Alanyaspor · Vlerësimi 8.26.4B20.10.26 · Fenerbahce 2 - 2 SK Slavia Praha · Vlerësimi 6.45.8H26.10.26 · Galatasaray 2 - 1 Fenerbahce · Vlerësimi 5.85.5H31.10.26 · Fenerbahce 1 - 2 Goztepe SK · Vlerësimi 5.5
Ecuria e vlerësimit12 ndeshjet e fundit me vlerësim
Profili për 90 minuta38 ndeshje · 2658 min
| Profili për 90 minuta | |
|---|---|
| Gjuajtje | 1.06 |
| Pasime kyçe | 1.49 |
| Driblime | 1.86 |
| Saktësi pasimi | 86% |
| Dyluftime | 56% |
| Rikthime topi | 3.39 |
| Faulle të fituara | 1.58 |
Ndeshjet e fundit
- Super LigFenerbahce1Goztepe SK2Të verdhë 165' Titullar5.5
- Super LigGalatasaray2Fenerbahce1Të verdhë 190' Titullar5.8
- UEFA Champions LeagueFenerbahce2SK Slavia Praha2AAsiste 190' Titullar6.4
- Super LigFenerbahce3Alanyaspor090' Titullar8.2
- UEFA Champions LeagueAston Villa6Fenerbahce090' Titullar5.8
- Super LigCaykur Rizespor0Fenerbahce390' Titullar7.3
- Super LigFenerbahce8Eyupspor090' Titullar7.5
- Super LigGaziantep FK0Fenerbahce013' Nga stoli
- Super LigFenerbahce1Besiktas290' Titullar5.9
- Super LigSamsunspor0Fenerbahce290' Titullar7.7
- UEFA Champions LeagueOlympique Lyonnais1Fenerbahce290' Titullar6.2
- Super LigFenerbahce4Konyaspor290' Titullar7.6
Gola dhe asiste për sezon
- Gola
- Asiste
Minutat e luajtura20 ndeshjet e fundit
- Titullar
- Nga stoli
Statistika të hollësishme38 ndeshje · 2658 min
Sulmi
- Goditje (në portë)9 (2)1.06 për 90
- Driblime të suksesshme33 / 64
Pasimet
- Pasime kyçe211.49 për 90
- Saktësia e pasimeve86%1252 pasime
Mbrojtja dhe duelet
- Ndërhyrje · prerje59 · 25
- Duele të fituara136 / 243
- Faulle të fituara351.58 për 90
Statistikat e karrierës
| Sezoni | Kampionati · Ekipi | Ndeshje | Gola | Asiste | Minuta | Të verdhë | Të kuq |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Super LigFenerbahce | 10 | 0 | 0 | 718 | 2 | 0 |
| UEFA Champions LeagueFenerbahce | 7 | 0 | 0 | 595 | 2 | 0 | |
| World CupPortugal | 4 | 0 | 0 | 124 | 1 | 0 | |
| 2025 | Super LigFenerbahce | 26 | 1 | 3 | 1942 | 8 | 0 |
| UEFA Champions LeagueFenerbahce | 4 | 0 | 0 | 228 | 0 | 0 | |
| UEFA Europa LeagueFenerbahce | 9 | 0 | 0 | 731 | 2 | 0 | |
| 2024 | Euro ChampionshipPortugal | 5 | 0 | 0 | 96 | 0 | 0 |
| FA CupWolverhampton Wanderers | 1 | 0 | 1 | 83 | 0 | 0 | |
| Premier LeagueWolverhampton Wanderers | 34 | 0 | 4 | 2891 | 8 | 0 | |
| UEFA Nations League, League A, Gr. 1Portugal | 9 | 0 | 0 | 396 | 1 | 0 | |
| World Cup - Qualification EuropePortugal | 4 | 0 | 2 | 254 | 0 | 0 | |
| 2020 | Euro ChampionshipPortugal | 6 | 0 | 0 | 504 | 0 | 0 |
| World Cup - Qualification EuropePortugal | 1 | 0 | 0 | 90 | 0 | 0 | |
| 2018 | World Cup - Qualification EuropePortugal | 2 | 0 | 0 | 109 | 0 | 0 |
| Gjithsej | 122 | 1 | 10 | 8761 | 24 | 0 | |
Klubet
- FenerbahceAktual#27
- PortugalAktual#11
- Wolverhampton WanderersAktual#22
- SpainAktual#2
