SK Slavia PrahaMesfushor
Michal Sadílek
- Kombësia
Czechia
- Mosha
- 27
- Gjatësia
- 169 cm
- Pesha
- 65 kg
- Këmba e preferuar
- E majta
- Numri i fanellës
- 23
- Vendlindja
- Uherske Hradiste
Mesfushor
Foto: API-Football · Burimet: API-Football
Sezoni 2026First League · UEFA Champions League · UEFA Nations League, League A, Gr. 1 · World Cup
22Ndeshje20 herë titullar
1631Minuta
2Gola
5Asiste
3Të verdhë
0Të kuq
10 ndeshjet e fundit
Vlerësimi mesatar7.11
Gola + asiste2
Minuta për ndeshje55
Gola + asiste për 90 min0.33
Numrat nga 97 ndeshje në arkivin tonë.
FormaVlerësimi dhe rezultati i 10 ndeshjeve të fundit
6.8H29.09.26 · Czechia 0 - 2 England · Vlerësimi 6.86.0H03.10.26 · Spain 3 - 1 Czechia · Vlerësimi 6.06.0H06.10.26 · England 3 - 0 Czechia · Vlerësimi 6.0–F09.10.26 · FC Zlin 0 - 1 SK Slavia Praha6.7H13.10.26 · Sabah FK 2 - 0 SK Slavia Praha · Vlerësimi 6.77.2B17.10.26 · SK Slavia Praha 0 - 0 FC Hradec Kralove · Vlerësimi 7.2–B20.10.26 · Fenerbahce 2 - 2 SK Slavia Praha7.9B24.10.26 · SK Slavia Praha 1 - 1 FK Mlada Boleslav · Vlerësimi 7.99.1F31.10.26 · FK Jablonec 0 - 5 SK Slavia Praha · Vlerësimi 9.17.2H04.11.26 · SK Slavia Praha 1 - 2 Arsenal · Vlerësimi 7.2
Ecuria e vlerësimit12 ndeshjet e fundit me vlerësim
Profili për 90 minuta39 ndeshje · 2944 min
| Profili për 90 minuta | |
|---|---|
| Gjuajtje | 1.73 |
| Pasime kyçe | 3.06 |
| Driblime | 0.53 |
| Saktësi pasimi | 84% |
| Dyluftime | 55% |
| Rikthime topi | 3.18 |
| Faulle të fituara | 1.76 |
Ndeshjet e fundit
- UEFA Champions LeagueSK Slavia Praha1Arsenal290' Titullar7.2
- First LeagueFK Jablonec0SK Slavia Praha5A2Asiste 290' Titullar9.1
- First LeagueSK Slavia Praha1FK Mlada Boleslav165' Titullar7.9
- UEFA Champions LeagueFenerbahce2SK Slavia Praha25' Nga stoli
- First LeagueSK Slavia Praha0FC Hradec Kralove090' Titullar7.2
- UEFA Champions LeagueSabah FK2SK Slavia Praha062' Titullar6.7
- First LeagueFC Zlin0SK Slavia Praha110' Titullar
- UEFA Nations League, League A, Gr. 1England3Czechia0Të verdhë 168' Titullar6.0
- UEFA Nations League, League A, Gr. 1Spain3Czechia1Të verdhë 117' Nga stoli6.0
- UEFA Nations League, League A, Gr. 1Czechia0England256' Titullar6.8
- UEFA Nations League, League A, Gr. 1Czechia1Croatia290' Titullar6.2
- First LeagueSK Slavia Praha2FC Viktoria Plzen190' Titullar7.3
Gola dhe asiste për sezon
- Gola
- Asiste
Minutat e luajtura20 ndeshjet e fundit
- Titullar
- Nga stoli
Statistika të hollësishme39 ndeshje · 2944 min
Sulmi
- Goditje (në portë)31 (10)1.73 për 90
- Driblime të suksesshme4 / 8
Pasimet
- Pasime kyçe823.06 për 90
- Saktësia e pasimeve84%1369 pasime
Mbrojtja dhe duelet
- Ndërhyrje · prerje59 · 26
- Duele të fituara134 / 242
- Faulle të fituara441.76 për 90
Statistikat e karrierës
| Sezoni | Kampionati · Ekipi | Ndeshje | Gola | Asiste | Minuta | Të verdhë | Të kuq |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | First LeagueSK Slavia Praha | 12 | 1 | 5 | 975 | 1 | 0 |
| UEFA Champions LeagueSK Slavia Praha | 3 | 0 | 0 | 242 | 0 | 0 | |
| UEFA Nations League, League A, Gr. 1Czechia | 4 | 0 | 0 | 231 | 2 | 0 | |
| World CupCzechia | 3 | 1 | 0 | 183 | 0 | 0 | |
| 2025 | First LeagueSK Slavia Praha | 28 | 1 | 4 | 2010 | 6 | 0 |
| UEFA Champions LeagueSK Slavia Praha | 8 | 0 | 0 | 599 | 0 | 0 | |
| 2024 | EredivisieTwente | 23 | 3 | 4 | 1812 | 3 | 0 |
| KNVB BekerTwente | 2 | 0 | 0 | 104 | 0 | 0 | |
| UEFA Europa LeagueTwente | 6 | 0 | 1 | 455 | 0 | 0 | |
| World Cup - Qualification EuropeCzechia | 7 | 0 | 1 | 212 | 0 | 0 | |
| 2022 | UEFA Nations League, League A, Gr. 1Czechia | 4 | 0 | 0 | 294 | 0 | 0 |
| 2020 | Euro ChampionshipCzechia | 1 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 |
| World Cup - Qualification EuropeCzechia | 5 | 0 | 1 | 287 | 1 | 0 | |
| Gjithsej | 106 | 6 | 16 | 7409 | 13 | 0 | |
Klubet
- SK Slavia PrahaAktualqë nga · #23
- TwenteAktual#23
- CzechiaAktual#12
Rreth
Michal Sadílek luan si mesfushor te SK Slavia Praha. Data dhe vendi i lindjes: 31 maj 1999, Uherske Hradiste (27 vjeç). Kombësia: Czechia. Gjatësia: 169 cm. Në sezonin 2026: 22 ndeshje, 1631 minuta, 2 gola dhe 5 asistime.
Tekst automatik nga numrat e kësaj faqeje · përditësohet pas çdo ndeshjeje
