ScoreMondoRezultate live
Kërko ekipe, liga ose ndeshje/
GroningenMbrojtës

Marco Rente

Numri i fanellës
5
Ardhja në klub
nga Heracles Almelo
Mbrojtës

Foto: API-Football · Burimet: API-Football

Sezoni 2026Eredivisie

6Ndeshje6 herë titullar
301Minuta
2Gola
0Asiste
0Të verdhë
0Të kuq
10 ndeshjet e fundit
Vlerësimi mesatar6.72
Gola + asiste3
Minuta për ndeshje61
Gola + asiste për 90 min0.44

Numrat nga 71 ndeshje në arkivin tonë.

FormaVlerësimi dhe rezultati i 10 ndeshjeve të fundit

6.0H21.05.26 · Ajax Amsterdam 2 - 0 Groningen · Vlerësimi 6.06.4F09.08.26 · Groningen 2 - 1 Utrecht · Vlerësimi 6.4–H23.08.26 · PSV Eindhoven 5 - 1 Groningen6.4B12.09.26 · Go Ahead Eagles 1 - 1 Groningen · Vlerësimi 6.47.0F18.09.26 · Groningen 3 - 0 PEC Zwolle · Vlerësimi 7.09.6F11.10.26 · SBV Excelsior 1 - 5 Groningen · Vlerësimi 9.6–H18.10.26 · Groningen 2 - 5 Ajax Amsterdam6.3B25.10.26 · NEC Nijmegen 2 - 2 Groningen · Vlerësimi 6.35.9H29.10.26 · Groningen 0 - 2 Emmen · Vlerësimi 5.96.2H01.11.26 · Groningen 2 - 3 Sparta Rotterdam · Vlerësimi 6.2

Ecuria e vlerësimit12 ndeshjet e fundit me vlerësim

Ecuria e vlerësimit: Feyenoord Rotterdam 6.4, SBV Excelsior 6.1, NEC Nijmegen 8.5, Heracles Almelo 7.6, Ajax Amsterdam 6.0, Utrecht 6.4, Go Ahead Eagles 6.4, PEC Zwolle 7.0, SBV Excelsior 9.6, NEC Nijmegen 6.3, Emmen 5.9, Sparta Rotterdam 6.2mes. 6.8725.04.26 · Feyenoord Rotterdam 3 - 1 Groningen · 6.402.05.26 · Groningen 2 - 3 SBV Excelsior · 6.110.05.26 · Groningen 2 - 1 NEC Nijmegen · 8.517.05.26 · Heracles Almelo 1 - 2 Groningen · 7.621.05.26 · Ajax Amsterdam 2 - 0 Groningen · 6.009.08.26 · Groningen 2 - 1 Utrecht · 6.412.09.26 · Go Ahead Eagles 1 - 1 Groningen · 6.418.09.26 · Groningen 3 - 0 PEC Zwolle · 7.011.10.26 · SBV Excelsior 1 - 5 Groningen · 9.625.10.26 · NEC Nijmegen 2 - 2 Groningen · 6.329.10.26 · Groningen 0 - 2 Emmen · 5.901.11.26 · Groningen 2 - 3 Sparta Rotterdam · 6.26.29.6

Profili për 90 minuta27 ndeshje · 1997 min

Profili për 90 minuta: Gjuajtje 1.19, Pasime kyçe 1.52, Driblime 1.01, Saktësi pasimi 76%, Dyluftime 63%, Rikthime topi 3.51, Faulle të fituara 0.88Gjuajtje: 1.19Pasime kyçe: 1.52Driblime: 1.01Saktësi pasimi: 76%Dyluftime: 63%Rikthime topi: 3.51Faulle të fituara: 0.88Gjuajtje1.19Pasime kyçe1.52Driblime1.01Saktësi pasimi76%Dyluftime63%Rikthime topi3.51Faulle të fituara0.88
Profili për 90 minuta
Gjuajtje1.19
Pasime kyçe1.52
Driblime1.01
Saktësi pasimi76%
Dyluftime63%
Rikthime topi3.51
Faulle të fituara0.88
Çdo bosht shkon deri te një vlerë e fortë për pozicionin e tij; numrat janë të tijtë për 90 minuta.

Ndeshjet e fundit

Gola dhe asiste për sezon

  • Gola
  • Asiste
Gola dhe asiste për sezon: 2024: Gola 2, Asiste 1; 2025: Gola 3, Asiste 4; 2026: Gola 2, Asiste 02024 · Gola: 22024 · Asiste: 12025 · Gola: 32025 · Asiste: 42026 · Gola: 2

Minutat e luajtura20 ndeshjet e fundit

  • Titullar
  • Nga stoli
Minutat e luajtura: 20 ndeshjet e fundit, Minuta për ndeshje 7014.02.26 · Titullar: 45'07.03.26 · Nga stoli: 45'13.03.26 · Titullar: 80'22.03.26 · Titullar: 90'04.04.26 · Titullar: 90'11.04.26 · Titullar: 90'25.04.26 · Titullar: 90'02.05.26 · Titullar: 87'10.05.26 · Titullar: 90'17.05.26 · Titullar: 90'21.05.26 · Titullar: 90'09.08.26 · Titullar: 30'23.08.26 · Titullar: 9'12.09.26 · Titullar: 19'18.09.26 · Titullar: 66'11.10.26 · Titullar: 90'18.10.26 · Titullar: 83'25.10.26 · Titullar: 90'29.10.26 · Nga stoli: 45'01.11.26 · Titullar: 87'

Statistika të hollësishme27 ndeshje · 1997 min

Sulmi

  • Goditje (në portë)12 (6)1.19 për 90
  • Driblime të suksesshme9 / 16

Pasimet

  • Pasime kyçe221.52 për 90
  • Saktësia e pasimeve76%846 pasime

Mbrojtja dhe duelet

  • Ndërhyrje · prerje39 · 26
  • Duele të fituara125 / 200
  • Faulle të fituara90.88 për 90

Karriera me një shikim

Karriera me një shikim: TuS Erndtebrück · 2017–2020, Borussia Dortmund · 2020–2020, Heracles Almelo · 2020–2023, Groningen · 2023–TuS Erndtebr…TuS Erndtebrück · 2017–2020Borussia Dortmund · 2020–2020Heracles AlmeloHeracles Almelo · 2020–2023GroningenGroningen · 2023–

Statistikat e karrierës

SezoniKampionati · EkipiNdeshjeGolaAsisteMinutaTë verdhëTë kuq
2026EredivisieGroningen62030100
2025EredivisieGroningen3034236841
KNVB BekerGroningen1003000
2024EredivisieGroningen3021259241
KNVB BekerGroningen1006100
Gjithsej6875535282

Historia e transferimeve

  1. Transferim
  2. Falas
  3. TuS ErndtebrückBorussia Dortmund
    Transferim
  4. Sportfreunde SiegenTuS Erndtebrück
    Falas

Klubet

Rreth

Marco Rente luan si mbrojtës te Groningen. Në sezonin 2026: 6 ndeshje, 301 minuta, 2 gola dhe 0 asistime. Kalimi nga Heracles Almelo te Groningen më 13 qer 2023.

Tekst automatik nga numrat e kësaj faqeje · përditësohet pas çdo ndeshjeje

Cilësimet
Tema
Dendësia e rreshtave
Tingulli i golit
Kursim të dhënash
Pa stema e animacione; rezultatet live vazhdojnë të përditësohen.

Cilësimet dhe të preferuarat ruhen vetëm në këtë pajisje. Animacionet ndjekin cilësimin e pajisjes. Tastiera: j / k rreshtat, / kërko, f e preferuar, p fikso, ? ndihmë