FC Universitatea ClujMbrojtës
I. Cristea
- Numri i fanellës
- 6
Mbrojtës
Foto: API-Football · Burimet: API-Football
Sezoni 2026Superliga
13Ndeshje13 herë titullar
1125Minuta
0Gola
0Asiste
2Të verdhë
0Të kuq
10 ndeshjet e fundit
Vlerësimi mesatar6.60
Gola + asiste0
Minuta për ndeshje86
Gola + asiste për 90 min0.00
Numrat nga 79 ndeshje në arkivin tonë.
FormaVlerësimi dhe rezultati i 10 ndeshjeve të fundit
6.5F17.08.26 · FC Universitatea Cluj 2 - 1 FC UTA Arad · Vlerësimi 6.56.6H22.08.26 · FC Dinamo Bucuresti 2 - 1 FC Universitatea Cluj · Vlerësimi 6.66.2H28.08.26 · FC Universitatea Cluj 2 - 3 Petrolul Ploiesti · Vlerësimi 6.26.1H07.09.26 · Universitatea Craiova 4 - 0 FC Universitatea Cluj · Vlerësimi 6.17.4F14.09.26 · FC Universitatea Cluj 3 - 0 FC Otelul Galati · Vlerësimi 7.48.1F20.09.26 · FC Voluntari 0 - 2 FC Universitatea Cluj · Vlerësimi 8.16.3F08.10.26 · CFR Cluj 1 - 3 FC Universitatea Cluj · Vlerësimi 6.35.6H12.10.26 · FC Universitatea Cluj 3 - 4 FC Rapid Bucuresti · Vlerësimi 5.66.3F23.10.26 · Corvinul 1921 Hunedoara 0 - 3 FC Universitatea Cluj · Vlerësimi 6.36.9F02.11.26 · FC Universitatea Cluj 1 - 0 FCSB · Vlerësimi 6.9
Ecuria e vlerësimit12 ndeshjet e fundit me vlerësim
Profili për 90 minuta35 ndeshje · 2961 min
| Profili për 90 minuta | |
|---|---|
| Gjuajtje | 1.18 |
| Pasime kyçe | 1.20 |
| Driblime | 0.68 |
| Saktësi pasimi | 87% |
| Dyluftime | 54% |
| Rikthime topi | 2.20 |
| Faulle të fituara | 0.93 |
Ndeshjet e fundit
- SuperligaFC Universitatea Cluj1FCSB090' Titullar6.9
- SuperligaCorvinul 1921 Hunedoara0FC Universitatea Cluj3Të verdhë 190' Titullar6.3
- SuperligaFC Universitatea Cluj3FC Rapid Bucuresti445' Titullar5.6
- SuperligaCFR Cluj1FC Universitatea Cluj390' Titullar6.3
- SuperligaFC Voluntari0FC Universitatea Cluj290' Titullar8.1
- SuperligaFC Universitatea Cluj3FC Otelul Galati090' Titullar7.4
- SuperligaUniversitatea Craiova4FC Universitatea Cluj090' Titullar6.1
- SuperligaFC Universitatea Cluj2Petrolul Ploiesti390' Titullar6.2
- SuperligaFC Dinamo Bucuresti2FC Universitatea Cluj190' Titullar6.6
- SuperligaFC Universitatea Cluj2FC UTA Arad190' Titullar6.5
- SuperligaFC Universitatea Cluj2FC Botosani190' Titullar6.2
- SuperligaACS Sepsi OSK1FC Universitatea Cluj0Të verdhë 190' Titullar6.4
Gola dhe asiste për sezon
- Gola
- Asiste
Minutat e luajtura20 ndeshjet e fundit
- Titullar
- Nga stoli
Statistika të hollësishme35 ndeshje · 2961 min
Sulmi
- Goditje (në portë)20 (5)1.18 për 90
- Driblime të suksesshme4 / 5
Pasimet
- Pasime kyçe61.20 për 90
- Saktësia e pasimeve87%1830 pasime
Mbrojtja dhe duelet
- Ndërhyrje · prerje36 · 20
- Duele të fituara100 / 185
- Faulle të fituara70.93 për 90
Statistikat e karrierës
| Sezoni | Kampionati · Ekipi | Ndeshje | Gola | Asiste | Minuta | Të verdhë | Të kuq |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | SuperligaFC Universitatea Cluj | 13 | 0 | 0 | 1125 | 2 | 0 |
| 2025 | SuperligaFC Universitatea Cluj | 34 | 1 | 2 | 2676 | 4 | 1 |
| 2024 | SuperligaFC Universitatea Cluj | 32 | 2 | 0 | 2693 | 7 | 1 |
| 2022 | UEFA Nations League, League A, Gr. 1Romania | 1 | 0 | 0 | 13 | 0 | 0 |
| 2020 | Euro ChampionshipRomania | 1 | 0 | 0 | 90 | 0 | 0 |
| Gjithsej | 81 | 3 | 2 | 6597 | 13 | 2 | |
Klubet
- FC Universitatea ClujAktual#6
- RomaniaAktual#2
