ScoreMondoRezultate live
Kërko ekipe, liga ose ndeshje/

D. Choinière

Kombësia
Canada
Mosha
29
Gjatësia
170 cm
Pesha
72 kg
Numri i fanellës
7
Vendlindja
Saint-Jean-sur-Richelieu
Emri i plotë
David Choinière
Sulmues

Foto: API-Football · Burimet: API-Football

Sezoni 2026Canadian Premier League

16Ndeshje14 herë titullar
1065Minuta
0Gola
5Asiste
1Të verdhë
0Të kuq
10 ndeshjet e fundit
Vlerësimi mesatar6.89
Gola + asiste3
Minuta për ndeshje60
Gola + asiste për 90 min0.45

Numrat nga 51 ndeshje në arkivin tonë.

FormaVlerësimi dhe rezultati i 10 ndeshjeve të fundit

6.5H29.07.26 · Cavalry FC 2 - 1 FC Supra du Quebec · Vlerësimi 6.57.5H16.08.26 · FC Supra du Quebec 1 - 2 Atletico Ottawa · Vlerësimi 7.57.1H20.08.26 · Forge FC 3 - 2 FC Supra du Quebec · Vlerësimi 7.17.8B23.08.26 · Inter Toronto FC 1 - 1 FC Supra du Quebec · Vlerësimi 7.86.3F29.08.26 · FC Supra du Quebec 1 - 0 Forge FC · Vlerësimi 6.37.0H07.09.26 · Vancouver FC 3 - 2 FC Supra du Quebec · Vlerësimi 7.07.0H12.09.26 · FC Supra du Quebec 0 - 2 HFX Wanderers · Vlerësimi 7.06.0F20.09.26 · Atletico Ottawa 0 - 2 FC Supra du Quebec · Vlerësimi 6.06.6F17.10.26 · FC Supra du Quebec 3 - 0 Inter Toronto FC · Vlerësimi 6.67.1F25.10.26 · HFX Wanderers 3 - 4 FC Supra du Quebec · Vlerësimi 7.1

Ecuria e vlerësimit12 ndeshjet e fundit me vlerësim

Ecuria e vlerësimit: Vancouver FC 6.2, HFX Wanderers 6.1, Cavalry FC 6.5, Atletico Ottawa 7.5, Forge FC 7.1, Inter Toronto FC 7.8, Forge FC 6.3, Vancouver FC 7.0, HFX Wanderers 7.0, Atletico Ottawa 6.0, Inter Toronto FC 6.6, HFX Wanderers 7.1mes. 6.7718.07.26 · FC Supra du Quebec 1 - 5 Vancouver FC · 6.225.07.26 · HFX Wanderers 2 - 3 FC Supra du Quebec · 6.129.07.26 · Cavalry FC 2 - 1 FC Supra du Quebec · 6.516.08.26 · FC Supra du Quebec 1 - 2 Atletico Ottawa · 7.520.08.26 · Forge FC 3 - 2 FC Supra du Quebec · 7.123.08.26 · Inter Toronto FC 1 - 1 FC Supra du Quebec · 7.829.08.26 · FC Supra du Quebec 1 - 0 Forge FC · 6.307.09.26 · Vancouver FC 3 - 2 FC Supra du Quebec · 7.012.09.26 · FC Supra du Quebec 0 - 2 HFX Wanderers · 7.020.09.26 · Atletico Ottawa 0 - 2 FC Supra du Quebec · 6.017.10.26 · FC Supra du Quebec 3 - 0 Inter Toronto FC · 6.625.10.26 · HFX Wanderers 3 - 4 FC Supra du Quebec · 7.17.17.8

Profili për 90 minuta16 ndeshje · 1065 min

Profili për 90 minuta: Gjuajtje 2.08, Pasime kyçe 2.33, Driblime 1.71, Saktësi pasimi 87%, Dyluftime 43%, Rikthime topi 2.43, Faulle të fituara 1.35Gjuajtje: 2.08Pasime kyçe: 2.33Driblime: 1.71Saktësi pasimi: 87%Dyluftime: 43%Rikthime topi: 2.43Faulle të fituara: 1.35Gjuajtje2.08Pasime kyçe2.33Driblime1.71Saktësi pasimi87%Dyluftime43%Rikthime topi2.43Faulle të fituara1.35
Profili për 90 minuta
Gjuajtje2.08
Pasime kyçe2.33
Driblime1.71
Saktësi pasimi87%
Dyluftime43%
Rikthime topi2.43
Faulle të fituara1.35
Çdo bosht shkon deri te një vlerë e fortë për pozicionin e tij; numrat janë të tijtë për 90 minuta.

Ndeshjet e fundit

  • Canadian Premier LeagueHFX Wanderers3FC Supra du Quebec466' Titullar7.1
  • Canadian Premier LeagueFC Supra du Quebec3Inter Toronto FC067' Titullar6.6
  • Canadian Premier LeagueAtletico Ottawa0FC Supra du Quebec220' Nga stoli6.0
  • Canadian Premier LeagueFC Supra du Quebec0HFX Wanderers290' Titullar7.0
  • Canadian Premier LeagueVancouver FC3FC Supra du Quebec2Asiste 173' Titullar7.0
  • Canadian Premier LeagueFC Supra du Quebec1Forge FC019' Titullar6.3
  • Canadian Premier LeagueInter Toronto FC1FC Supra du Quebec1Asiste 1Të verdhë 178' Titullar7.8
  • Canadian Premier LeagueForge FC3FC Supra du Quebec2Asiste 182' Titullar7.1
  • Canadian Premier LeagueFC Supra du Quebec1Atletico Ottawa284' Titullar7.5
  • Canadian Premier LeagueCavalry FC2FC Supra du Quebec117' Nga stoli6.5
  • Canadian Premier LeagueHFX Wanderers2FC Supra du Quebec365' Titullar6.1
  • Canadian Premier LeagueFC Supra du Quebec1Vancouver FC563' Titullar6.2

Gola dhe asiste për sezon

  • Gola
  • Asiste
Gola dhe asiste për sezon: 2024: Gola 7, Asiste 3; 2025: Gola 0, Asiste 1; 2026: Gola 0, Asiste 52024 · Gola: 72024 · Asiste: 32025 · Asiste: 12026 · Asiste: 5

Minutat e luajtura20 ndeshjet e fundit

  • Titullar
  • Nga stoli
Minutat e luajtura: 20 ndeshjet e fundit, Minuta për ndeshje 6205.07.25 · Titullar: 71'19.07.25 · Nga stoli: 18'26.07.25 · Nga stoli: 19'04.10.25 · Titullar: 66'25.04.26 · Titullar: 89'13.05.26 · Titullar: 90'30.05.26 · Titullar: 90'07.06.26 · Titullar: 72'18.07.26 · Titullar: 63'25.07.26 · Titullar: 65'29.07.26 · Nga stoli: 17'16.08.26 · Titullar: 84'20.08.26 · Titullar: 82'23.08.26 · Titullar: 78'29.08.26 · Titullar: 19'07.09.26 · Titullar: 73'12.09.26 · Titullar: 90'20.09.26 · Nga stoli: 20'17.10.26 · Titullar: 67'25.10.26 · Titullar: 66'

Statistika të hollësishme16 ndeshje · 1065 min

Sulmi

  • Goditje (në portë)14 (6)2.08 për 90
  • Driblime të suksesshme8 / 17

Pasimet

  • Pasime kyçe272.33 për 90
  • Saktësia e pasimeve87%391 pasime

Mbrojtja dhe duelet

  • Ndërhyrje · prerje15 · 6
  • Duele të fituara34 / 80
  • Faulle të fituara111.35 për 90

Statistikat e karrierës

SezoniKampionati · EkipiNdeshjeGolaAsisteMinutaTë verdhëTë kuq
2026Canadian Premier LeagueFC Supra du Quebec1605106510
2025Canadian Premier LeagueForge FC50125500
2024Canadian ChampionshipForge FC52–43020
Canadian Premier LeagueForge FC3053232130
Gjithsej5679407160

Klubet

Rreth

D. Choinière luan si sulmues te FC Supra du Quebec. Data dhe vendi i lindjes: 7 shk 1997, Saint-Jean-sur-Richelieu (29 vjeç). Kombësia: Canada. Gjatësia: 170 cm. Në sezonin 2026: 16 ndeshje, 1065 minuta, 0 gola dhe 5 asistime.

Tekst automatik nga numrat e kësaj faqeje · përditësohet pas çdo ndeshjeje

Cilësimet
Tema
Dendësia e rreshtave
Tingulli i golit
Kursim të dhënash
Pa stema e animacione; rezultatet live vazhdojnë të përditësohen.

Cilësimet dhe të preferuarat ruhen vetëm në këtë pajisje. Animacionet ndjekin cilësimin e pajisjes. Tastiera: j / k rreshtat, / kërko, f e preferuar, p fikso, ? ndihmë