ScoreMondoRezultate live
Kërko ekipe, liga ose ndeshje/
Mirassol FCMesfushor

Alesson

Kombësia
Brazil
Mosha
27
Gjatësia
171 cm
Pesha
74 kg
Numri i fanellës
11
Vendlindja
Guarulhos
Emri i plotë
Alesson dos Santos Batista
Mesfushor

Foto: API-Football · Burimet: API-Football

Sezoni 2026Brasileiro Serie A · CONMEBOL Libertadores, Knockout stage

35Ndeshje24 herë titullar
2171Minuta
1Gola
8Asiste
6Të verdhë
0Të kuq
10 ndeshjet e fundit
Vlerësimi mesatar6.67
Gola + asiste1
Minuta për ndeshje58
Gola + asiste për 90 min0.15

Numrat nga 96 ndeshje në arkivin tonë.

FormaVlerësimi dhe rezultati i 10 ndeshjeve të fundit

6.4H16.08.26 · Mirassol FC 1 - 5 Regatas Flamengo RJ · Vlerësimi 6.4–B21.08.26 · LDU Quito 0 - 0 Mirassol FC6.2B23.08.26 · Santos SP 1 - 1 Mirassol FC · Vlerësimi 6.27.0B30.08.26 · Mirassol FC 1 - 1 SE Palmeiras · Vlerësimi 7.08.4F06.09.26 · Coritiba 1 - 2 Mirassol FC · Vlerësimi 8.46.0B13.09.26 · Mirassol FC 2 - 2 EC Vitoria BA · Vlerësimi 6.07.4B08.10.26 · RB Bragantino 1 - 1 Mirassol FC · Vlerësimi 7.46.1H12.10.26 · EC Bahia 1 - 0 Mirassol FC · Vlerësimi 6.16.5F17.10.26 · Mirassol FC 2 - 0 SC Internacional · Vlerësimi 6.56.0B24.10.26 · Mirassol FC 1 - 1 Sao Paulo FC · Vlerësimi 6.0

Ecuria e vlerësimit12 ndeshjet e fundit me vlerësim

Ecuria e vlerësimit: CA Paranaense 6.7, Gremio FB Porto Alegrense 7.0, LDU Quito 7.6, Regatas Flamengo RJ 6.4, Santos SP 6.2, SE Palmeiras 7.0, Coritiba 8.4, EC Vitoria BA 6.0, RB Bragantino 7.4, EC Bahia 6.1, SC Internacional 6.5, Sao Paulo FC 6.0mes. 6.7730.05.26 · CA Paranaense 1 - 0 Mirassol FC · 6.718.07.26 · Mirassol FC 2 - 1 Gremio FB Porto Alegrense · 7.014.08.26 · Mirassol FC 1 - 1 LDU Quito · 7.616.08.26 · Mirassol FC 1 - 5 Regatas Flamengo RJ · 6.423.08.26 · Santos SP 1 - 1 Mirassol FC · 6.230.08.26 · Mirassol FC 1 - 1 SE Palmeiras · 7.006.09.26 · Coritiba 1 - 2 Mirassol FC · 8.413.09.26 · Mirassol FC 2 - 2 EC Vitoria BA · 6.008.10.26 · RB Bragantino 1 - 1 Mirassol FC · 7.412.10.26 · EC Bahia 1 - 0 Mirassol FC · 6.117.10.26 · Mirassol FC 2 - 0 SC Internacional · 6.524.10.26 · Mirassol FC 1 - 1 Sao Paulo FC · 6.06.08.4

Profili për 90 minuta39 ndeshje · 2388 min

Profili për 90 minuta: Gjuajtje 2.20, Pasime kyçe 2.29, Driblime 2.52, Saktësi pasimi 81%, Dyluftime 48%, Rikthime topi 2.81, Faulle të fituara 2.60Gjuajtje: 2.20Pasime kyçe: 2.29Driblime: 2.52Saktësi pasimi: 81%Dyluftime: 48%Rikthime topi: 2.81Faulle të fituara: 2.60Gjuajtje2.20Pasime kyçe2.29Driblime2.52Saktësi pasimi81%Dyluftime48%Rikthime topi2.81Faulle të fituara2.60
Profili për 90 minuta
Gjuajtje2.20
Pasime kyçe2.29
Driblime2.52
Saktësi pasimi81%
Dyluftime48%
Rikthime topi2.81
Faulle të fituara2.60
Çdo bosht shkon deri te një vlerë e fortë për pozicionin e tij; numrat janë të tijtë për 90 minuta.

Ndeshjet e fundit

Gola dhe asiste për sezon

  • Gola
  • Asiste
Gola dhe asiste për sezon: 2024: Gola 11, Asiste 6; 2025: Gola 6, Asiste 5; 2026: Gola 1, Asiste 82024 · Gola: 112024 · Asiste: 62025 · Gola: 62025 · Asiste: 52026 · Gola: 12026 · Asiste: 8

Minutat e luajtura20 ndeshjet e fundit

  • Titullar
  • Nga stoli
Minutat e luajtura: 20 ndeshjet e fundit, Minuta për ndeshje 6504.05.26 · Titullar: 90'10.05.26 · Titullar: 90'16.05.26 · Titullar: 90'20.05.26 · Titullar: 90'24.05.26 · Titullar: 71'27.05.26 · Nga stoli: 33'30.05.26 · Titullar: 90'18.07.26 · Titullar: 83'09.08.26 · Nga stoli: 10'14.08.26 · Titullar: 71'16.08.26 · Nga stoli: 74'21.08.26 · Nga stoli: 13'23.08.26 · Titullar: 78'30.08.26 · Titullar: 79'06.09.26 · Titullar: 77'13.09.26 · Titullar: 63'08.10.26 · Nga stoli: 33'12.10.26 · Titullar: 45'17.10.26 · Nga stoli: 45'24.10.26 · Titullar: 74'

Statistika të hollësishme39 ndeshje · 2388 min

Sulmi

  • Goditje (në portë)39 (22)2.20 për 90
  • Driblime të suksesshme47 / 95

Pasimet

  • Pasime kyçe422.29 për 90
  • Saktësia e pasimeve81%691 pasime

Mbrojtja dhe duelet

  • Ndërhyrje · prerje55 · 6
  • Duele të fituara168 / 352
  • Faulle të fituara472.60 për 90

Statistikat e karrierës

SezoniKampionati · EkipiNdeshjeGolaAsisteMinutaTë verdhëTë kuq
2026Brasileiro Serie AMirassol FC2805181030
CONMEBOL Libertadores, Knockout stageMirassol FC71336130
2025Brasileiro Serie AMirassol FC2665147210
2024Brasileiro Serie BVila Nova Goiania35116308740
Gjithsej9618196730110

Klubet

Rreth

Alesson luan si mesfushor te Mirassol FC. Data dhe vendi i lindjes: 16 shk 1999, Guarulhos (27 vjeç). Kombësia: Brazil. Gjatësia: 171 cm. Në sezonin 2026: 35 ndeshje, 2171 minuta, 1 gol dhe 8 asistime.

Tekst automatik nga numrat e kësaj faqeje · përditësohet pas çdo ndeshjeje

Cilësimet
Tema
Dendësia e rreshtave
Tingulli i golit
Kursim të dhënash
Pa stema e animacione; rezultatet live vazhdojnë të përditësohen.

Cilësimet dhe të preferuarat ruhen vetëm në këtë pajisje. Animacionet ndjekin cilësimin e pajisjes. Tastiera: j / k rreshtat, / kërko, f e preferuar, p fikso, ? ndihmë