FC St. GallenSulmues
A. Hunziker
- Kombësia
- Switzerland
- Mosha
- 23
- Gjatësia
- 192 cm
- Pesha
- 83 kg
- Numri i fanellës
- 9
- Vendlindja
- Basel
- Emri i plotë
- Andrin Hunziker
Sulmues
Foto: API-Football · Burimet: API-Football
Sezoni 2026Super League · UEFA Conference League
13Ndeshje8 herë titullar
731Minuta
5Gola
1Asiste
1Të verdhë
0Të kuq
10 ndeshjet e fundit
Vlerësimi mesatar6.60
Gola + asiste3
Minuta për ndeshje60
Gola + asiste për 90 min0.45
Numrat nga 67 ndeshje në arkivin tonë.
FormaVlerësimi dhe rezultati i 10 ndeshjeve të fundit
6.7B09.08.26 · FC St. Gallen 2 - 2 FC Luzern · Vlerësimi 6.78.4F13.08.26 · FC St. Gallen 5 - 1 FC Sheriff Tiraspol · Vlerësimi 8.45.9H20.08.26 · FC Nordsjaelland 1 - 0 FC St. Gallen · Vlerësimi 5.96.5H27.08.26 · FC St. Gallen 2 - 3 FC Nordsjaelland · Vlerësimi 6.56.3H12.09.26 · FC St. Gallen 0 - 3 FC Sion · Vlerësimi 6.36.9H16.09.26 · FC Lugano 4 - 1 FC St. Gallen · Vlerësimi 6.96.5F20.09.26 · FC Basel 1 - 3 FC St. Gallen · Vlerësimi 6.57.1F11.10.26 · FC St. Gallen 1 - 0 FC Lausanne Sport · Vlerësimi 7.15.3H24.10.26 · BSC Young Boys 2 - 0 FC St. Gallen · Vlerësimi 5.36.4F31.10.26 · FC St. Gallen 2 - 1 Servette FC · Vlerësimi 6.4
Ecuria e vlerësimit12 ndeshjet e fundit me vlerësim
Profili për 90 minuta38 ndeshje · 2749 min
| Profili për 90 minuta | |
|---|---|
| Gjuajtje | 2.94 |
| Pasime kyçe | 2.01 |
| Driblime | 1.47 |
| Saktësi pasimi | 53% |
| Dyluftime | 44% |
| Rikthime topi | 1.77 |
| Faulle të fituara | 2.78 |
Ndeshjet e fundit
- Super LeagueFC St. Gallen2Servette FC145' Titullar6.4
- Super LeagueBSC Young Boys2FC St. Gallen090' Titullar5.3
- Super LeagueFC St. Gallen1FC Lausanne Sport090' Titullar7.1
- Super LeagueFC Basel1FC St. Gallen378' Titullar6.5
- Super LeagueFC Lugano4FC St. Gallen1Gola 145' Nga stoli6.9
- Super LeagueFC St. Gallen0FC Sion3Të verdhë 129' Nga stoli6.3
- UEFA Conference LeagueFC St. Gallen2FC Nordsjaelland343' Titullar6.5
- UEFA Conference LeagueFC Nordsjaelland1FC St. Gallen067' Titullar5.9
- UEFA Conference LeagueFC St. Gallen5FC Sheriff Tiraspol12Gola 266' Titullar8.4
- Super LeagueFC St. Gallen2FC Luzern247' Nga stoli6.7
- UEFA Conference LeagueFC Sheriff Tiraspol1FC St. Gallen3Gola 1AAsiste 129' Nga stoli8.0
- Super LeagueFC Vaduz2FC St. Gallen372' Titullar7.0
Gola dhe asiste për sezon
- Gola
- Asiste
Minutat e luajtura20 ndeshjet e fundit
- Titullar
- Nga stoli
Statistika të hollësishme38 ndeshje · 2749 min
Sulmi
- Goditje (në portë)75 (37)2.94 për 90
- Driblime të suksesshme16 / 47
Pasimet
- Pasime kyçe402.01 për 90
- Saktësia e pasimeve53%560 pasime
Mbrojtja dhe duelet
- Ndërhyrje · prerje27 · 7
- Duele të fituara287 / 646
- Faulle të fituara692.78 për 90
Statistikat e karrierës
| Sezoni | Kampionati · Ekipi | Ndeshje | Gola | Asiste | Minuta | Të verdhë | Të kuq |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Super LeagueFC St. Gallen | 9 | 2 | 0 | 526 | 1 | 0 |
| UEFA Conference LeagueFC St. Gallen | 4 | 3 | 1 | 205 | 0 | 0 | |
| 2025 | Super LeagueFC Winterthur | 36 | 11 | 4 | 2542 | 7 | 0 |
| 2024 | 2. BundesligaKarlsruher | 16 | 2 | 1 | 223 | 3 | 0 |
| DFB PokalKarlsruher | 2 | 0 | 1 | 27 | 0 | 0 | |
| Gjithsej | 67 | 18 | 7 | 3523 | 11 | 0 | |
Klubet
- FC St. GallenAktual#9
- FC WinterthurAktual#17
- KarlsruherAktual#9
Rreth
A. Hunziker luan si sulmues te FC St. Gallen. Data dhe vendi i lindjes: 21 shk 2003, Basel (23 vjeç). Kombësia: Switzerland. Gjatësia: 192 cm. Në sezonin 2026: 13 ndeshje, 731 minuta, 5 gola dhe 1 asistim.
Tekst automatik nga numrat e kësaj faqeje · përditësohet pas çdo ndeshjeje
