Arbitri
Yoshimi Yamashita
- Kombësia
- Japan
- Ndeshje
- 51Në arkivin tonë që nga
- J2 League19
- J1 League15
- J-League Cup5
- Emperor Cup4
Ky sezon (2026)AFC Champions League - Women · J.League 2 · J.League
6Ndeshje
1.25Të verdhë për ndeshje4 ndeshje
0.25Të kuq për ndeshje4 ndeshje
0.00Penallti për ndeshje4 ndeshje
Karriera
51Ndeshje
1.47Të verdhë për ndeshje17 ndeshje
0.12Të kuq për ndeshje17 ndeshje
0.12Penallti për ndeshje17 ndeshje
21.94Faulle për ndeshje
Renditja e rreptësisëJ1 League
Yoshimi Yamashita jep 1.88 kartona të verdhë për ndeshje, 27% nën mesataren e ligës (2.58): i 19-i nga 20 gjyqtarë.
- 1K. Takasaki18 ndeshje3.44
- 2Futoshi Nakamura20 ndeshje3.40
- 3Atsushi Uemura8 ndeshje3.38
- 4Hiroyuki Kimura22 ndeshje3.18
- 5H. Kasahara19 ndeshje3.16
- 6Hayato Shimizu17 ndeshje2.82
- 7Daichi Shiino10 ndeshje2.80
- 8Jumpei Iida13 ndeshje2.69
- 9Koei Koya21 ndeshje2.57
- 10Koki Nagamine12 ndeshje2.50
- 11Akihiko Ikeuchi23 ndeshje2.48
- 12Masuya Ueda21 ndeshje2.33
- 13R. Tanimoto15 ndeshje2.27
- 14Takafumi Mikuriya15 ndeshje2.27
- 15Koichiro Fukushima24 ndeshje2.25
- 16Yuzo Sutani17 ndeshje2.06
- 17A. Kamimura16 ndeshje2.00
- 18Y. Araki8 ndeshje2.00
- 19Yoshimi Yamashita8 ndeshje1.88
- 20Yusuke Ohashi15 ndeshje1.87
Mesatarja e ligës 2.58
Kartona për ndeshje12 ndeshjet e fundit me të dhëna kartonash
- Të verdhë
- Të kuq
Rezultatet e ndeshjeve të tijNga 51 ndeshje të përfunduara
- Fitore e vendasve39%
- Barazim28%
- Fitore e mysafirëve33%
Vendas / mysafirKarta të verdha · 17 ndeshje
- Skuadrat vendase10 karta të verdha · 40%
- Skuadrat mysafire15 karta të verdha · 60%
Skuadrat mysafire morën 50% më shumë karta të verdha.
Sipas kompeticionit
| Kampionati | Ndeshje | Të verdha / ndeshje | Të kuq | Penallti |
|---|---|---|---|---|
| J2 League | 19 | – | – | – |
| J1 League | 15 | 1.47 | 2 | 1 |
| J-League Cup | 5 | – | – | – |
| Emperor Cup | 4 | – | – | – |
| AFC Champions League Two | 2 | 1.50 | 0 | 1 |
| AFC Women's Champions League | 2 | – | – | – |
| Asian Cup Women | 2 | – | – | – |
| WE League | 2 | – | – | – |
Sezon pas sezoni
| Sezoni | Kampionati | Ndeshje | Të verdhë për ndeshje | Të kuq për ndeshje | Penallti për ndeshje |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | AFC Champions League - Women | 1 | – | – | – |
| J.League 2 | 1 | – | – | – | |
| 2027 | J.League | 3 | 2.67 | 0.33 | 0.00 |
| 2026 | J.League | 4 | 1.25 | 0.25 | 0.00 |
| 2025 | J.League | 8 | 1.13 | 0.00 | 0.13 |
| J.League 2 | 8 | – | – | – | |
| Emperor Cup | 2 | – | – | – | |
| 2024 | WE League - Women | 2 | – | – | – |
| 2025 | J.League Cup | 1 | – | – | – |
| 2024 | AFC Champions League Two, Group G | 2 | 1.50 | 0.00 | 0.50 |
| J.League 2 | 10 | – | – | – | |
| AFC Champions League - Women | 1 | – | – | – | |
| Emperor Cup | 2 | – | – | – | |
| J.League Cup | 4 | – | – | – | |
| 2022 | Asian Cup Women | 2 | – | – | – |
Ndeshjet e fundit
- AFC Champions League - WomenHồ Chí Minh City W1SC East Bengal (Wom)2
- J.League 2Kataller Toyama3Yokohama FC3
- J.LeagueFagiano Okayama FC1Kyoto Sanga FC24Të verdhë1Të kuq
- J.LeagueV-Varen Nagasaki2Gamba Osaka23Të verdhë
- J.LeagueCerezo Osaka2Fagiano Okayama FC11Të verdhë
- J.LeagueMito HollyHock1Kawasaki Frontale3
- J.LeagueJEF United Ichihara Chiba0FC Machida Zelvia21Të verdhë
- J.LeagueShimizu S-Pulse1V-Varen Nagasaki22Të verdhë1Të kuq
- J.LeagueFagiano Okayama FC2Avispa Fukuoka02Të verdhë
- J.LeagueFC Tokyo3Fagiano Okayama FC12Të verdhë
- J.LeagueShonan Bellmare0Tokyo Verdy13Të verdhë
- J.LeagueAvispa Fukuoka2Cerezo Osaka41Të verdhë
- J.League 2V-Varen Nagasaki2Fujieda MYFC1
- Emperor CupReinmeer Aomori1Blaublitz Akita2
- J.LeagueShonan Bellmare1Yokohama F. Marinos13Të verdhë
- J.League 2Consadole Sapporo2FC Imabari2
- Emperor CupKawasaki Frontale4Fukushima United FC3
- J.League 2Renofa Yamaguchi FC0Fujieda MYFC0
- WE League - WomenChifure AS Elfen Saitama (Wom)3Urawa Red Diamonds Ladies (Wom)3
- J.LeagueShimizu S-Pulse2FC Machida Zelvia21Penalltitë