- Kombësia
- France
- Mosha
- 25
- Gjatësia
- 186 cm
- Numri i fanellës
- 11
- Vendlindja
- Aubervilliers
- Emri i plotë
- Mamadou Camara
Sulmues
Foto: API-Football · Burimet: Wikidata (CC0), API-Football
Sezoni 2026Ligue 2
11Ndeshje9 herë titullar
815Minuta
2Gola
0Asiste
1Të verdhë
0Të kuq
10 ndeshjet e fundit
Vlerësimi mesatar6.70
Gola + asiste3
Minuta për ndeshje81
Gola + asiste për 90 min0.33
Numrat nga 73 ndeshje në arkivin tonë.
FormaVlerësimi dhe rezultati i 10 ndeshjeve të fundit
–H05.09.26 · AS Saint-Etienne 3 - 1 Montpellier6.3F11.09.26 · Montpellier 1 - 0 Pau FC · Vlerësimi 6.36.3F11.09.26 · Montpellier 1 - 0 Pau FC · Vlerësimi 6.36.3B18.09.26 · Stade Reims 1 - 1 Montpellier · Vlerësimi 6.36.3B18.09.26 · Stade Reims 1 - 1 Montpellier · Vlerësimi 6.37.9F09.10.26 · Montpellier 2 - 0 Grenoble Foot 38 · Vlerësimi 7.97.1F19.10.26 · Rodez 0 - 3 Montpellier · Vlerësimi 7.17.1F26.10.26 · Montpellier 2 - 1 Red Star FC · Vlerësimi 7.16.2F31.10.26 · Annecy FC 0 - 3 Montpellier · Vlerësimi 6.26.8H06.11.26 · Montpellier 2 - 3 Metz · Vlerësimi 6.8
Ecuria e vlerësimit12 ndeshjet e fundit me vlerësim
Profili për 90 minuta32 ndeshje · 2565 min
| Profili për 90 minuta | |
|---|---|
| Gjuajtje | 2.10 |
| Pasime kyçe | 1.67 |
| Driblime | 1.56 |
| Saktësi pasimi | 75% |
| Dyluftime | 37% |
| Rikthime topi | 2.64 |
| Faulle të fituara | 1.40 |
Ndeshjet e fundit
- Ligue 2Montpellier2Metz3Gola 190' Titullar6.8
- Ligue 2Annecy FC0Montpellier378' Titullar6.2
- Ligue 2Montpellier2Red Star FC1Gola 1Të verdhë 190' Titullar7.1
- Ligue 2Rodez0Montpellier390' Titullar7.1
- Ligue 2Montpellier2Grenoble Foot 380Gola 190' Titullar7.9
- Ligue 2Stade Reims1Montpellier190' Titullar6.3
- Ligue 2Stade Reims1Montpellier190' Titullar6.3
- Ligue 2Montpellier1Pau FC090' Titullar6.3
- Ligue 2Montpellier1Pau FC090' Titullar6.3
- Ligue 2AS Saint-Etienne3Montpellier111' Nga stoli
- Ligue 2AS Saint-Etienne3Montpellier111' Nga stoli
- Ligue 2Montpellier1Dijon185' Titullar6.8
Gola dhe asiste për sezon
- Gola
- Asiste
Minutat e luajtura20 ndeshjet e fundit
- Titullar
- Nga stoli
Statistika të hollësishme32 ndeshje · 2565 min
Sulmi
- Goditje (në portë)53 (32)2.10 për 90
- Driblime të suksesshme23 / 48
Pasimet
- Pasime kyçe261.67 për 90
- Saktësia e pasimeve75%607 pasime
Mbrojtja dhe duelet
- Ndërhyrje · prerje18 · 13
- Duele të fituara129 / 347
- Faulle të fituara231.40 për 90
Statistikat e karrierës
| Sezoni | Kampionati · Ekipi | Ndeshje | Gola | Asiste | Minuta | Të verdhë | Të kuq |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Ligue 2Montpellier | 11 | 2 | 0 | 815 | 1 | 0 |
| 2025 | Coupe de FranceStade Lavallois Mayenne FC | 1 | 0 | 0 | 75 | 0 | 0 |
| Ligue 2Stade Lavallois Mayenne FC | 31 | 9 | 1 | 2481 | 4 | 0 | |
| 2024 | Coupe de FranceStade Lavallois Mayenne FC | 1 | 0 | 0 | 45 | 0 | 0 |
| Ligue 2Stade Lavallois Mayenne FC | 28 | 5 | 1 | 1747 | 5 | 0 | |
| Gjithsej | 72 | 16 | 2 | 5163 | 10 | 0 | |
Klubet
- MontpellierAktual#11
- Stade Lavallois Mayenne FCAktual#9
Rreth
M. Camara luan si sulmues te Montpellier. Data dhe vendi i lindjes: 7 shk 2001, Aubervilliers (25 vjeç). Kombësia: France. Gjatësia: 186 cm. Në sezonin 2026: 11 ndeshje, 815 minuta, 2 gola dhe 0 asistime.
Tekst automatik nga numrat e kësaj faqeje · përditësohet pas çdo ndeshjeje
