TwenteMbrojtës
Bart van Rooij
- Numri i fanellës
- 28
Mbrojtës
Foto: API-Football · Burimet: API-Football
Sezoni 2026Eredivisie · UEFA Conference League · UEFA Europa League
14Ndeshje14 herë titullar
1237Minuta
0Gola
1Asiste
1Të verdhë
0Të kuq
10 ndeshjet e fundit
Vlerësimi mesatar7.04
Gola + asiste1
Minuta për ndeshje84
Gola + asiste për 90 min0.11
Numrat nga 102 ndeshje në arkivin tonë.
FormaVlerësimi dhe rezultati i 10 ndeshjeve të fundit
8.1F09.09.26 · Twente 1 - 0 SC Telstar · Vlerësimi 8.18.3F12.09.26 · Twente 2 - 0 ADO Den Haag · Vlerësimi 8.36.2F20.09.26 · Twente 3 - 2 PSV Eindhoven · Vlerësimi 6.26.2B10.10.26 · Fortuna Sittard 1 - 1 Twente · Vlerësimi 6.28.3F15.10.26 · Twente 1 - 0 FC Thun 1898 · Vlerësimi 8.3–H18.10.26 · Twente 1 - 2 Utrecht6.6F22.10.26 · Lincoln Red Imps FC 1 - 4 Twente · Vlerësimi 6.67.1F25.10.26 · AZ Alkmaar 0 - 2 Twente · Vlerësimi 7.16.1F01.11.26 · SBV Excelsior 0 - 9 Twente · Vlerësimi 6.16.5F05.11.26 · Twente 3 - 1 Pafos FC · Vlerësimi 6.5
Ecuria e vlerësimit12 ndeshjet e fundit me vlerësim
Profili për 90 minuta36 ndeshje · 3211 min
| Profili për 90 minuta | |
|---|---|
| Gjuajtje | 1.04 |
| Pasime kyçe | 2.24 |
| Driblime | 0.99 |
| Saktësi pasimi | 86% |
| Dyluftime | 62% |
| Rikthime topi | 4.27 |
| Faulle të fituara | 1.18 |
Ndeshjet e fundit
- UEFA Conference LeagueTwente3Pafos FC190' Titullar6.5
- EredivisieSBV Excelsior0Twente945' Titullar6.1
- EredivisieAZ Alkmaar0Twente273' Titullar7.1
- UEFA Conference LeagueLincoln Red Imps FC1Twente4AAsiste 190' Titullar6.6
- EredivisieTwente1Utrecht290' Titullar
- UEFA Conference LeagueTwente1FC Thun 1898090' Titullar8.3
- EredivisieFortuna Sittard1Twente1Të verdhë 190' Titullar6.2
- EredivisieTwente3PSV Eindhoven290' Titullar6.2
- EredivisieTwente2ADO Den Haag090' Titullar8.3
- EredivisieTwente1SC Telstar090' Titullar8.1
- EredivisieGroningen2Twente290' Titullar7.9
- EredivisieSC Cambuur Leeuwarden1Twente4AAsiste 185' Titullar8.8
Gola dhe asiste për sezon
- Gola
- Asiste
Minutat e luajtura20 ndeshjet e fundit
- Titullar
- Nga stoli
Statistika të hollësishme36 ndeshje · 3211 min
Sulmi
- Goditje (në portë)17 (7)1.04 për 90
- Driblime të suksesshme15 / 32
Pasimet
- Pasime kyçe662.24 për 90
- Saktësia e pasimeve86%2061 pasime
Mbrojtja dhe duelet
- Ndërhyrje · prerje105 · 36
- Duele të fituara187 / 303
- Faulle të fituara271.18 për 90
Statistikat e karrierës
| Sezoni | Kampionati · Ekipi | Ndeshje | Gola | Asiste | Minuta | Të verdhë | Të kuq |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | EredivisieTwente | 8 | 0 | 1 | 694 | 1 | 0 |
| UEFA Conference LeagueTwente | 5 | 0 | 0 | 453 | 0 | 0 | |
| UEFA Europa LeagueTwente | 1 | 0 | 0 | 90 | 0 | 0 | |
| 2025 | EredivisieTwente | 33 | 3 | 4 | 2928 | 5 | 1 |
| KNVB BekerTwente | 3 | 0 | 1 | 299 | 0 | 0 | |
| 2024 | EredivisieNEC Nijmegen | 2 | 0 | 1 | 178 | 0 | 0 |
| EredivisieTwente | 34 | 1 | 5 | 3054 | 1 | 0 | |
| KNVB BekerTwente | 2 | 0 | 1 | 180 | 0 | 0 | |
| UEFA Europa LeagueTwente | 9 | 0 | 0 | 840 | 4 | 1 | |
| Gjithsej | 97 | 4 | 13 | 8716 | 11 | 2 | |
Klubet
- TwenteAktual#28
- NEC NijmegenAktual#28
